Buakaw wygrywa walkę na gołe pięści z Saenchai w Pattaya

Pattaya —

Marzenia fanów Muay Thai na całym świecie spełniły się w ubiegłą sobotę, kiedy świat był świadkiem walki na gołe pięści pomiędzy dwiema legendami Muay Thai: Buakawem Banchamkiem i Saenchai PK Saenchai.

Historyczna walka „BKFC Tajlandia 5: Legends of Siam” odbyła się 4 października 2023 r. w słynnym na całym świecie mieście Pattaya, a udział w niej wzięło kilku wykwalifikowanych zawodowych zawodników rywalizujących bez rękawiczek.

Najważniejszym wydarzeniem tej długo oczekiwanej nocy, możliwej dzięki Nickowi Chapmanowi, założycielowi i dyrektorowi generalnemu BKFC Asia, była walka pomiędzy Buakawem Banchamkiem i Saenchai, obaj uważani za żywe ikony Muay Thai w historii.

Obaj mężczyźni, pomimo czterdziestki i wieloletnich przyjaciół, zaciekle zaangażowali się w walkę, pokazując swoje niezrównane umiejętności i determinację, by pokonać się nawzajem w pięciorundowym meczu.

Buakaw, dwukrotny mistrz świata K-1, prowadził atak nieustępliwymi niskimi kopnięciami. Saenchai, który może pochwalić się imponującą passą 70 niepokonanych walk, kontratakował precyzyjnymi kopnięciami, zadając zabójcze łokcie i zaciekłe kopnięcia w głowę. Ta wymiana niszczycielskich ciosów jeszcze bardziej umocniła ich zasłużoną reputację w świecie Muay Thai.

W miarę upływu rund nieubłagany atak Buakawa okazał się skuteczniejszy, często zmuszając Saenchaia do przyjęcia postawy obronnej. Sama siła ataków Buakawa również zdawała się obezwładniać jego przeciwnika.

Ostatecznie zdolność Buakawa do złapania i rzucenia Saenchaia jeszcze bardziej podkreśliła jego dominację we wszystkich pięciu rundach, zapewniając mu przewagę w tej legendarnej walce, z punktacją sędziów 49-46, 50-46, 48-47 na korzyść Buakawa.

Po walce obaj kumple, wciąż w dobrych stosunkach, odwiedzili szpital, gdzie Buakaw towarzyszył Saenchaiowi w celu leczenia złamanego lewego palca wskazującego, kontuzjowanego podczas walki.

W wiadomości do wszystkich wątpiących fanów Saenchai powiedział: „Dałem z siebie wszystko. Nie chcę, żeby ludzie postrzegali to jako kwestię wielkości. Kiedy przegrałem, przegrałem uczciwie. Buakaw walczył szczerze. Wygrał dzięki autentycznym umiejętnościom. Serdecznie mu gratuluję.”

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.