Wicepremier Tajlandii wyjaśnia, że ​​sprzedaż alkoholu będzie dozwolona podczas wydłużonych godzin rozrywki w czterech prowincjach pilotażowych

Krajowy-

7 listopada 2023 r. wicepremier Anutin Charnvirakul wyjaśnił tajskim mediom ogólnokrajowym informację o wydłużeniu godzin otwarcia dzielnic rozrywkowych do godziny 4:XNUMX w czterech pilotażowych prowincjach.

Obecnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest w trakcie rozpatrywania i wysłuchiwania różnych opinii i skarg mieszkańców oraz właścicieli obiektów rozrywkowych przed przedstawieniem ich Radzie Ministrów– powiedział Anutin.

Anutin przeprosił za wprowadzającą w błąd informację poprzednią informację, że usługi w wydłużonych godzinach pracy nie obejmą sprzedaży alkoholu do godziny 4:XNUMX rano co jest nieprawidłowe. Miał na myśli lokale usługowe podobne do lokali rozrywkowych, które mogą serwować napoje alkoholowe do północy, takie jak restauracje czynne do późna, karaoke i tym podobne. Kwalifikujące się miejsca rozrywki w zatwierdzonych, legalnych strefach rozrywki będą mogły serwować napoje alkoholowe do godziny 4:XNUMX.

Ponadto usługi rozrywkowe w hotelach w czterech pilotażowych prowincjach, czyli Chonburi, Bangkoku, Chiang Mai i Phuket, mogą świadczyć pełną obsługę do godziny 4 rano.

Anutin publicznie oświadczył, że dalsze szczegóły dotyczące usług w godzinach nadliczbowych i związanych z nimi informacji przekaże później Dyrektor Generalny Departamentu Administracji Wojewódzkiej. Jednak polityka tajskiego premiera będzie nadal obowiązywać 15 grudnia 2023 r.

Tymczasem Burmistrz Pattaya potwierdził, że obecnie legalne strefy rozrywki będą uczestniczyć w programie o godzinie 4:15 od XNUMX grudnia. Jednak propozycje rozszerzenia stref na Jomtien, Naklua i Easy Pattaya będą musiały poczekać do przyszłego roku.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.