Najpopularniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: Zatwierdzenie bezpłatnego wjazdu dla turystów z Tajwanu i Indii i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, poniedziałku 30 października 2023 r., do niedzieli 5 listopada 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie historie były najpopularniejsze!
  1. Władze Tajlandii i Australii przejęły niedawno nielegalne substancje o wartości ponad 50 milionów bahtów przemycane z sąsiednich krajów w celu wysłania do Australii.

Urzędnicy australijskiego Departamentu Celnego podjęli rygorystyczne i poważne kroki w celu zatrzymania przemytników narkotyków, aby ograniczyć dystrybucję nielegalnych substancji wśród lokalnych społeczności i młodzieży w Australii.

2. Premier Srettha Thavisin ogłosiła we wtorek, że Tajlandia zapewni 30-dniowy bezwizowy wjazd turystom z Indii i Tajwanu, a także z obecnie istniejących krajów, w celu pobudzenia turystyki.

Ogłoszony po posiedzeniu gabinetu 31 października premier Srettha powiedział, że polityka ta będzie obowiązywać od 10 listopada do 10 maja 2024 r.

3. Wicepremier Anutin Charnvirakul ujawnił tajskim mediom wydłużenie godzin otwarcia lokali rozrywkowych w niektórych lokalizacjach turystycznych, aby pobudzić turystykę w sezonie.

Jak ogłosiła premier Srettha Thavisin w piątek 4 listopada, rząd Tajlandii początkowo zezwoli barom i klubom nocnym w czterech prowincjach, w tym Chonburi, Phuket, Chiang Mai i Bangkoku, na działanie do godziny 3:XNUMX.

4. TWydział Ekonomiczny Turystyki i Sportu oraz Ministerstwo Turystyki i Sportu opublikowały publicznie statystyki dotyczące turystów zagranicznych odwiedzających Tajlandię w okresie od 1 stycznia do 29 października 2023 r., w których zarejestrowano ponad 22,064,968 XNUMX XNUMX turystów.

Pięć krajów, które najczęściej odwiedzały Tajlandię to Malezja, Chiny, Korea Południowa, Indie i Rosja.

5. Wicepremier Tajlandii ostrzega obiekty rozrywkowe, że wydłużone godziny pracy nie obejmują sprzedaży alkoholu

Wydłużenie otwarcia dzielnic rozrywkowych do godziny 4:2, nie oznacza to jednak, że będzie możliwa sprzedaż alkoholu poza przewidzianymi przepisami godzinami XNUMX:XNUMX.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.