Policja w Pattaya przeprowadza egzorcyzmy, aby pomóc rzekomo opętanemu mężczyźnie

Pattaya —

Dziś wczesnym rankiem policja w Pattaya zastosowała nieoczekiwaną taktykę, aby pomóc uspokoić Tajlandczyka, o którym mówiono, że jest opętany: przeprowadziła egzorcyzmy.

Film z tego egzorcyzmu można zobaczyć tutaj, na naszym kanale YouTube.

9 listopada lokalni mieszkańcy Thappraya Road w Pattaya nie mogli się uspokoić po tym, jak nie udało im się uspokoić niezidentyfikowanego mężczyzny w wieku 40–45 lat, który o czwartej nad ranem zakłócał spokój mrożącymi krew w żyłach krzykami.

Według doniesień Tajlandczyk, ubrany w żółtą koszulę, krótkie spodnie i bosy, nagle stracił panowanie nad sobą i zaczął wykazywać dziwne ruchy. Mieszkańcy okolicy Grand Condominium zauważyli, że jego niepokojące wybuchy przypominały oznakę opętania duchowego. Niepewni, jak sobie poradzić w tej sytuacji, w końcu zdecydowali się zadzwonić na policję w Pattaya.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia porucznik Pol Yutthakorn Matchima, funkcjonariusz dyżurny komisariatu policji w Pattaya, szybko podjął działania. Do przeprowadzenia „egzorcyzmu” użył czystej wody święconej, recytując zaklęcia i instruując zmartwionego mężczyznę, aby podniósł ręce. Następnie spryskał otaczającą go wodę, mówiąc, że problem został rozwiązany i nie ma się już czym martwić. Według świadków natychmiast stan mężczyzny cudownie się poprawił, jakby otrzymał potężne błogosławieństwo. Nie jest jasne, w jaki sposób porucznik Yutthakorn zdobył doświadczenie w przeprowadzaniu egzorcyzmów.

Następnie porucznik Pol Yutthakorn uprzejmie zaproponował, że zapewni mężczyźnie transport do pobliskiego mieszkania. Ochroniarz mieszkania mężczyzny, 42-letni Uthanwan Thanwan, poinformował później „The Pattaya News”, że był świadkiem, jak zdenerwowany mężczyzna schodził z 14. piętra. Po przesłuchaniu mężczyzna wspomniał, że bał się „upiornej kobiety”.

Według doniesień policja w Pattayi planuje później wysłać specjalistów, aby ocenili stan psychiczny mężczyzny i ustalili naukową przyczynę jego wybuchu.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.