Tajlandia gotowa na politykę bezwizową dla turystów z Indii i Tajwanu

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Tajlandia wita turystów z Indii i Tajwanu z otwartymi ramionami w ramach niedawno wdrożonej sześciomiesięcznej polityki bezwizowej. Od teraz do 10 maja przyszłego roku podróżni z Indii i Tajwanu mogą przebywać w kraju maksymalnie 30 dni. Posunięcie to ma na celu pobudzenie turystyki i wzrostu gospodarczego.

Rzecznik rządu Chai Watcharong powiedział, że polityka bezwizowa ma na celu ułatwienie podróżowania turystom z Indii i Tajwanu oraz zbiega się z okresem szczytowego sezonu turystycznego. Ma również na celu pobudzenie branży turystycznej i napędzanie tajskiej gospodarki w roku budżetowym 2023–2024.

Ponadto Ministerstwo Transportu utworzyło Jedno Centrum Dowodzenia, którego zadaniem jest koordynacja wysiłków wszystkich agencji zaangażowanych w obsługę turystów na każdym etapie podróży na lotnisku. Centrum ma na celu zapewnienie wydajnych, szybkich i bezpiecznych usług, a nagrania CCTV umożliwiają monitorowanie i poprawę świadczenia usług. Odpowiednim agencjom powierzono zadanie współpracy w celu zapewnienia wygody turystom przybywającym z obu miejsc docelowych w okresie obowiązywania polityki bezwizowej.

Początkowo Ministerstwo Transportu poleciło odpowiednim agencjom, aby były gotowe na przybycie pasażerów z obu krajów, przygotowując się na ich potrzeby związane z podróżą na różnych lotniskach. Ponadto poczyniono przygotowania do ich podróży po Bangkoku, podróży koleją i autobusem między prowincjami oraz podróży po prowincjach, włączając przygotowania dotyczące bezpieczeństwa dla turystyki wodnej.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.