Tajskie władze turystyczne proponują odblokowanie 60-dniowego zwolnienia z obowiązku wizowego dla europejskich turystów

FOTO: Bangkokbiznews

Krajowy —

Jak podało tajskie Ministerstwo Turystyki i Sportu, europejscy podróżnicy będą mogli wkrótce cieszyć się 60-dniowym zwiedzaniem Tajlandii bez konieczności posiadania wizy.

Minister Sudawan Wangsuphakijkosol oświadczył w poniedziałek, 13 listopada, że ​​ministerstwo turystyki rozważa złożenie rządowi Tajlandii wniosku o przedłużenie okresu zwolnienia z obowiązku wizowego dla gości z 50 krajów europejskich z 30 do 60 dni.

Celem jest ożywienie branży turystycznej Tajlandii w oparciu o aktualnie obowiązujące zwolnienie dla gości z Chin i Kazachstanu.

Według pani Sudawan na początkowym etapie rozszerzenie obejmie głównie kraje w Europie i jej okolicach, w tym Wielką Brytanię, Niemcy, kraje skandynawskie oraz Wspólnotę Niepodległych Państw (WNP), takie jak Kazachstan, Uzbekistan i Turkmenistan.

Wyjaśniła, że ​​europejscy goście stanowią około 20% zagranicznych przyjazdów do Tajlandii, a większość turystów wydających duże pieniądze pochodzi z tego regionu. Dlatego też przedłużenie zwolnienia zachęci tych podróżnych do jeszcze szerszego i dłuższego zwiedzania Tajlandii – dodała.

„Ministerstwo Turystyki i Sportu oraz Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) wspólnie omawiają przedłużenie” – ujawniła pani Sudawan.

W zeszłym roku europejscy turyści spędzili tam średnio 18.55 nocy na osobę, wydając średnio 66,000 2023 bahtów na podróż. Jednak na początku 80,000 r. ich wydatki wzrosły do ​​ponad XNUMX XNUMX bahtów na podróż.

TAT ustalił docelowy poziom przychodów w wysokości 2.5 miliarda bahtów od gości zagranicznych na rok 2024. Ponadto oczekuje się, że tajlandzcy turyści krajowi wniosą do branży kolejny 1 bilion bahtów, których celem jest osiągnięcie w przyszłym roku łącznych przychodów z turystyki na poziomie 3.5 biliona bahtów.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.