Tajlandia cieszy się wzrostem liczby pojazdów elektrycznych: ujawniono plany zwiększenia produkcji i zachęt

Krajowy-

Pan Poonphong Naiyanaphakorn, dyrektor Biura Polityki i Strategii Handlowej, 16 listopada 2023 r. ujawnił opinii publicznej, że na całym świecie trend korzystania z pojazdów elektrycznych rośnie.

Połączenia Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) oszacowała, że ​​całkowita sprzedaż pojazdów elektrycznych wzrośnie z 10 milionów sztuk w 2022 r. do 14 milionów sztuk do końca 2023 r., co stanowi wzrost o 35%.
W 2022 r. w Chinach sprzedano najwięcej pojazdów elektrycznych na świecie – 5.9 mln sztuk, co stanowi 58% wszystkich pojazdów elektrycznych sprzedanych na świecie.

Według statystyk tajskiego Departamentu Transportu Lądowego liczba rejestracji pojazdów elektrycznych zasilanych akumulatorowo (BEV) od stycznia do września 2023 r. wyniosła 66,919 300 sztuk, co stanowi wzrost o XNUMX% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Rząd Tajlandii i sektor prywatny przywiązują wagę do polityk i środków promujących pojazdy elektryczne. Celem ich było także zwiększenie tempa produkcji pojazdów o zerowej emisji (ZEV) o 30% całej produkcji samochodów do roku 2030.

do tegoTajskie Stowarzyszenie Pojazdów Elektrycznych zatwierdziło środki wspierające korzystanie z pojazdów elektrycznych. W latach 2024-2027 poinformowano, że rząd Tajlandii obniży cło importowe o nie więcej niż 40% na pojazdy elektryczne o cenie nieprzekraczającej 2 mln bahtów oraz obniży stawki podatku akcyzowego z 8% do 2% dla pojazdów elektrycznych o cenie nieprzekraczającej 7 milionów bahtów.

Nabywcy pojazdów elektrycznych otrzymają również dotację w wysokości nieprzekraczającej 100,000 XNUMX bahtów, w zależności od typu pojazdu i wielkości akumulatora.

Ponadto sektor publiczny i prywatny zamierzał do 150 r. powiększyć liczbę stacji ładowania pojazdów elektrycznych do 2023 w całej Tajlandii.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.