Deszcz meteorów Leonida rozświetli nocne niebo w Tajlandii: olśniewający pokaz w dniach 17–18 listopada 2023 r.

FOTO: NARIT

Krajowy-

15 listopada 2023 roku Tajski Narodowy Instytut Badań Astronomicznych (NARIT) publicznie ogłosił, że rój meteorów Leonidów będzie występował od wieczora 17 listopada do wczesnego ranka 18 listopada 2023 roku.

Rój Leonidów, który ma miejsce corocznie między 6 a 30 listopada, osiągnie szczyt po północy 17 listopada 2023 r., około godziny 01:00, aż do świtu 18 listopada 2023 r. Maksymalna liczba spadających meteorów wyniesie do 15 na godzinę.

Aby uzyskać wyraźną obserwację astronomiczną, zaleca się oglądanie Leonida gołym okiem w ciemnych miejscach. Meteory te będą widoczne jako jasne smugi światła przechodzące przez niebo, widoczne bez potrzeby używania teleskopów.

Rój meteorów Leonidów pochodzi z cząstek pyłu komety Tempela-Tuttle'a, która okrąża Słońce co 33 lata. Gdy Ziemia przechodzi przez orbitę komety, przyciąga resztki zanieczyszczeń do swojej atmosfery, powodując spektakularne pokazy meteorów, dzięki czemu zyskała miano „Króla Deszczów Meteorów”.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.