Piesi w Pattaya płaczą, gdy samochody bezczelnie parkują na chodnikach

Pattaya —

Piesi w Pattaya zwracają się o pomoc do władz miejskich i organów ścigania, aby rozwiązać problem bezczelnego parkowania samochodów na chodnikach.

Mieszkańcy Jomtien Second Road zamieścili w The Pattaya News swój żal w związku z masowym parkowaniem na przejściach dla pieszych. Skarżący ujawnili, że problem stwarzał dla nich duże niedogodności i potencjalnie powodował uszkodzenia chodników.

Ze skarg wynika, że ​​kilku kierowców regularnie decydowało się na parkowanie swoich pojazdów, zarówno samochodów osobowych, jak i motocykli, bezpośrednio na chodnikach. Praktyka ta jest szczególnie powszechna w pobliżu trwającego placu budowy projektu odwadniania Thepprasit 9, który łączy się z Wat Boonkanjanaram. Warto zauważyć, że trwająca budowa utrudnia dostępność normalnego parkingu w tych obszarach.

Trwająca budowa spowodowała niedobór dostępnych miejsc parkingowych w okolicy ze względu na ograniczenie pasów ruchu po zachodniej stronie w kierunku centrum Pattaya. Ten niedobór zmusił kierowców do parkowania na chodnikach, co jeszcze bardziej ogranicza widoczność i dostęp do różnych restauracji i sklepów z napojami w okolicy.

Pol. Podpułkownik Arus Saphanon, szef policji drogowej w Pattaya, ostrzegł, że kierowcy naruszają ustawę o czystości i ruchu drogowym. Powiedział, że jeśli zostaną złapani, po raz pierwszy otrzymają ostrzeżenie, a później – karę finansową.

Funkcjonariusz zaapelował także do mieszkańców, aby unikali parkowania na chodnikach, szczególnie na małych obszarach, gdzie piesi potrzebują bezpiecznego przejścia. Ponadto właściciele firm powinni zapewnić swoim klientom wystarczającą ilość miejsc parkingowych i zapewnić jasną komunikację, aby klienci nie musieli parkować na chodnikach.

Początkowo wszelkie naruszenia można zgłaszać za pośrednictwem infolinii miasta Pattaya pod numerem 1337. Policja w Pattaya w dalszym ciągu bada sprawę i szuka lepszych sposobów rozwiązania bieżącego problemu.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.