Rosnąca populacja legwanów zagraża rolnictwu Lopburi. Tajlandzcy urzędnicy podejmują pilne działania

Lopburi—

16 listopada 2023 r. urzędnicy Tajskiego Parku Narodowego, urzędnicy agencji ochrony dzikiej przyrody i odpowiednie urzędnicy przeprowadzili inspekcję w terenie, aby poinstruować mieszkańców i zbadać populację legwanów w Phatthana Nikhom w Lopburi.

Według raportu urzędników Parku Narodowego legwany zielone, gatunek obcy, rozmnażają się w dużych ilościach na obszarach Phatthana Nikhom. Podczas dochodzenia odnaleziono ich około 100. Ogromna liczba legwanów zielonych na tym obszarze sprawia mieszkańcom problemy, niszcząc uprawy rolne.

Władze parku narodowego schwytały część legwanów w celu dalszej opieki w Wildlife Rescue Center w Nakhon Nayok.

Legwan zielony jest dzikim zwierzęciem kontrolowanym i chronionym pierwszej klasy według Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Środowiska. Jeśli znajdziesz dzikiego legwana zielonego, zadzwoń pod numer 1 w celu uzyskania dalszych działań pielęgnacyjnych w ośrodkach ratunkowych dla dzikich zwierząt w całej Tajlandii.


Jednakże Tajski Departament Parków Narodowych, Dzikiej Przyrody i Ochrony Roślin polecił odpowiednim departamentom zbadanie populacji legwanów zielonych bez właściciela w całej Tajlandii w celu ich dalszego odłowu.

Urzędnicy parku narodowego wyrazili obawy, że nadmierna populacja legwanów może być niekontrolowana, podobnie jak problemy małp w Lopburi. Dlatego odpowiednie władze podejmą poważne i pilne działania w celu kontrolowania populacji, zanim będzie za późno.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.