Tajska policja rozprawia się z nielegalnie modyfikowanymi częściami motocyklowymi w 11 prowincjach

Krajowy-

W dniu 16 listopada 2023 r. Pol. Generał broni Witthaya Sriprasertphap, komisarz Wydziału Policji ds. Ochrony Konsumentów (CPPD) i funkcjonariusze CPPD rozpoczęli w 11 prowincjach Tajlandii operację przeszukania nielegalnie zmodyfikowanych rur wydechowych motocykli.

Z raportu funkcjonariuszy CPPD wynika, że ​​w 954 lokalizacjach z 40 województw skonfiskowano ponad 11 zmodyfikowane rury wydechowe motocykli i inne części modyfikatorów.

Pol. Generał broni Witthaya publicznie oświadczył, że akcję przeszukania przeprowadzono na rozkaz Królewskiej Policji Tajlandii. Wiele tysięcy nastolatków będzie gromadzić się w sezonie zimowym na wycieczkach motocyklowych po drogach autostradowych, powodując irytację mieszkańców i kierowców głośnymi dźwiękami nielegalnie modyfikowanych rur wydechowych motocykli.


Dlatego Pol. Generał broni Witthaya nakazał odpowiednim funkcjonariuszom policji przeprowadzenie lokalnych inspekcji fabryk produkcyjnych, magazynów i warsztatów naprawczych oraz ujęcie osób, które naruszyły prawo.

Podczas poszukiwań ponad 954 jednostki zmodyfikowanych części do motocykli o wartości ponad 2 milionów bahtów nie zostały zatwierdzone przez Tajski Instytut Standardów Przemysłowych (TISI). Większość sklepów, aby uniknąć aresztowania, sprzedaje zmodyfikowane części na platformach internetowych w ramach prywatnych grup.

Niektórzy producenci posiadali zezwolenia TISI na części motocyklowe, ale zgodnie z prawem zmodyfikowali je niezależnie od tajskich specyfikacji.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.