Bangkok stoi w obliczu rosnącego poziomu PM2.5 w związku ze słabą cyrkulacją powietrza

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Bangkok boryka się obecnie z gwałtownym wzrostem poziomu pyłu PM2.5, wynikającym ze słabej cyrkulacji powietrza. Według Centrum Informacji o Jakości Powietrza w Bangkoku, Tajskiego Departamentu Meteorologii oraz Agencji Geoinformatyki i Rozwoju Technologii Kosmicznych w nadchodzącym tygodniu w mieście będzie panował zróżnicowany poziom jakości powietrza.

Od dzisiaj (20 listopada) w kilku obszarach Bangkoku oczekuje się umiarkowanego poziomu PM2.5. Przewiduje się jednak, że od 21 do 23 listopada sytuacja ulegnie pogorszeniu, szczególnie w wschodnim i południowym Bangkoku, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie. 24 listopada obszary budzące obawy obejmą północny Bangkok.

Oczekuje się, że poprawa nastąpi do 25 listopada, ale wschodni i północny Bangkok będzie nadal pod ścisłą obserwacją. Tydzień kończy się 26 listopada umiarkowaną sytuacją zapylenia we wschodnim i południowym Bangkoku. Od tego czasu odpowiednim jednostkom powierzono zadanie zintensyfikowania wysiłków na rzecz zwalczania problemu PM2.5 i zmniejszenia jego wpływu na zdrowie publiczne.

Zaleca się, aby mieszkańcy byli na bieżąco informowani o jakości powietrza, korzystając z takich zasobów, jak aplikacja AirBKK dostępna na iOS i Androida, odwiedzając stronę www.airbkk.com lub śledząc różne strony Facebooka i kanały LINE Administracji Metropolitalnej Bangkoku (BMA). Zachęcamy społeczeństwo do zgłaszania źródeł zanieczyszczeń za pośrednictwem aplikacji Traffy Fondue – systemu zgłaszania skarg i zarządzania nimi obsługiwanego przez administrację gminy Bangkok.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.