Były przywódca Partii Przyszłych Napastników proponuje alternatywy dla tajlandzkiej polityki dotyczącej portfela cyfrowego o wartości 10,000 XNUMX bahtów

Krajowy-

17 listopada 2023 r. Thanathorn Juangroongruangkit, były przywódca Partii Napastników Przyszłości, po swoim przemówieniu tajlandzkim mediom ujawnił: „Na co Tajlandia powinna wydać te 500 miliardów bahtów?” dotyczące nowej polityki rządu Tajlandii: Portfel cyfrowy o wartości 10,000 XNUMX bahtów.

Thanathorn publicznie powiedział, że przemówienie wygłoszone w ubiegły weekend ma na celu dyskusję wśród tajskiego społeczeństwa na temat ograniczonego budżetu, co stanowi lepszy wybór w przypadku polityki cyfrowego portfela o wartości 10,000 XNUMX bahtów i byłoby dobre również dla demokracji.

Tajlandzcy reporterzy zapytali Thanathorna o opinię na temat cyfrowego portfela tajskiego rządu o nominale 10,000 500 bahtów. Thanathorn podobno odpowiedział, że Tajlandia nie znajduje się obecnie w kryzysie gospodarczym pomimo powolnego wzrostu, ale sprzeciwił się pożyczeniu XNUMX miliardów bahtów na wsparcie wzrostu gospodarczego. Jednakże Partia Pheu Thai uznała, że ​​Tajlandia znajduje się obecnie w poważnym kryzysie gospodarczym.

„Patrząc wstecz na pandemię Covida w rządzie gen. Prayuta Chan-o-cha, zastanawiamy się nad faktem, że obecny rząd ponosi znaczne koszty zadłużenia gospodarstw domowych i sektora publicznego. Ponieważ poprzedni rząd nie inwestował wystarczająco w przewagę konkurencyjną, a wynikało to z własnych możliwości. Dlatego za 5-10 lat konieczne jest inwestowanie w budowanie przewagi konkurencyjnej już dziś” – powiedział Thanathorn.

Thanathorn podkreślił, że to, co dzisiaj powiedział, było jedynie alternatywą dla wykorzystania „Mając 500 miliardów bahtów, na co Tajlandia powinna je wydać?” i był gotowy przedstawić Partii Pheu Thai dalsze szczegóły i wytyczne.
Tajlandzcy reporterzy zapytali, czy partia Pheu Thai może kupić ten pomysł, porzucenie polityki portfela cyfrowego o wartości 10,000 XNUMX bahtów byłoby sprzeczne z kampanią wyborczą. Thanathorn podobno stwierdził, że prawdopodobnie najlepiej będzie szczerze porozmawiać z ludźmi, ponieważ powinni chcieć wysłuchać i dać szansę Partii Pheu Thai.

Thanathorn doszedł do wniosku, że opracowanie projektu dotyczącego transportu publicznego i zdrowia publicznego wymaga czasu, ponieważ nie od razu Rzym zbudowano.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.