Nalot policyjny ujawnia międzynarodową operację oszustwa obejmującą Tajlandię; Zajęto aktywa o wartości 83 milionów bahtów

Krajowy-

W dniu 17 listopada 2023 r. Pol. Generał broni Jiraphop Phuridej, dowódca Centralnej Policji Śledczej, publicznie ujawnił udaną operację polegającą na napadzie na kryjówki międzynarodowych oszustów w pięciu różnych lokalizacjach w Tajlandii.

Było pięciu domniemanych oszustów, których publicznie zidentyfikowano jedynie jako pan Chang, 35-letni Chińczyk, pani Ruedee, 29-letni Tajlandia, pan Ekanat, 43-letni Tajlandia, pan Ekachai , 40-letni Tajlandia i pan Wandee, 26-letni Kambodżanin.

Policjanci skonfiskowali sporne mienie, takie jak urządzenia elektroniczne, supersamochody i inne cenne aktywa o wartości ponad 83 milionów bahtów.
Pol. Generał broni Jiraphop ujawnił tajlandzkim mediom krajowym, że w czerwcu 2023 r. istniały fałszywe strony podszywające się pod Centralne Biuro Śledcze i inne oficjalne konta, aby nakłonić ofiary do złożenia zgłoszenia online za pośrednictwem reklam w Google Ads.

Rzekome zespoły oszustów przebierały się za prawników i prosiły ofiary o przedstawienie dowodów, a następnie kłamały na temat witryn hazardowych online z zagranicy zaangażowanych w hakowanie pieniędzy ofiar.

Rzekomi oszuści poprosili następnie ofiary o utworzenie konta na fałszywych stronach internetowych stworzonych przez oszustów i przelanie pieniędzy na grę w witrynach hazardowych online, aby odzyskać pieniądze.
Według raportu Centralnej Policji Śledczej w ciągu 15 dni ponad tysiąc ofiar zostało oszukanych i przekazało rzekomym oszustom pieniądze o łącznej wartości ponad 8 milionów bahtów. Rzekome witryny hazardowe korzystały z adresu IP z Kambodży, ale serwer znajdował się w Tajlandii.

Podczas dalszego dochodzenia utworzono ponad 133 strony internetowe podszywające się pod organizacje publiczne i prywatne oraz strony inwestycyjne i stwierdzono, że generują one dochód w wysokości ponad 7 miliardów bahtów za pośrednictwem kryptowaluty, aby uniknąć aresztowania.

Oświadczenia i zarzuty podejrzanego nie zostały ujawnione prasie i nie było wiadomo, czy miał on adwokata.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.