Tajlandzka służba celna udaremniła próbę przemytu dzikiej fauny i flory na lotnisku Suvarnabhumi, skonfiskowała 124 dzikie zwierzęta

Krajowy-

17 listopada 2023 r. pan Phantong Loykulnanta, rzecznik Departamentu Celnego, tajlandzcy celnicy na lotnisku Suvarnabhumi i właściwi urzędnicy aresztowali dwóch rzekomych przemytników dzikiej przyrody i skonfiskowali ponad 124 dzikie, niezarejestrowane zwierzęta.

Według raportu funkcjonariuszy lotniska, niezidentyfikowany Koreańczyk (24 l.) został aresztowany wraz z dzikimi zwierzętami, takimi jak ptaszniki i legwany, a łącznie 44 sztuki znajdowały się w bagażu załadowanym do ładunku samolotu. Domniemany Koreańczyk udawał się do Seulu w Korei, zanim został przeszukany w poszukiwaniu nielegalnych przedmiotów.


Według raportu funkcjonariuszy lotniska aresztowano także innego niezidentyfikowanego Izraelczyka, lat 52, wraz z dzikimi zwierzętami, takimi jak żółwie, węże, smoki komodo i inne dzikie zwierzęta, przy czym łącznie 80 jednostek znajdowało się w bagażu załadowanym do ładunku samolotu. . Domniemany Izraelczyk udawał się do Tel Awiwu w Izraelu, zanim został przeszukany w poszukiwaniu nielegalnych przedmiotów.

Phanthong publicznie oświadczył, że dwóch rzekomych przemytników dzikich zwierząt dopuściło się przestępstw, usiłując nielegalnie wyeksportować przedmioty bez przechodzenia przez postępowanie celne oraz przemycając kontrolowane zwierzęta zgodnie z Konwencją o handlu międzynarodowym.

Jednakże na polecenie premiera Tajlandii, pana Sretthy Thavisin, skierowanego do tajskiego Departamentu Celnego, wprowadzono rygorystyczne środki bezpieczeństwa. Miało ono zapobiegać i zwalczać przestępstwa związane z nielegalnym importem i eksportem towarów podlegających opodatkowaniu, takich jak towary nielegalne i zabronione.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.