AKTUALIZACJA: Burmistrz Pattaya zarządza poważne dochodzenie w sprawie taksówkarza motocyklowego, który rzekomo obciążył pasażera kwotą 1600 bahtów

Pattaya —

Burmistrz Pattaya Poramase Ngamphichet polecił policji w Pattaya przeprowadzenie poważnego śledztwa w sprawie rzekomego taksówkarza motocykla, który w piątek 1,600 listopada pobrał od pasażera opłatę w wysokości ponad 24 bahtów za krótki przejazd na Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni w Pattaya.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Tajski muzyk złożył skargę na policję w Pattaya, utrzymując, że obciążona została zawyżoną opłatą w wysokości 1,600 bahtów za 8-kilometrowy przejazd motocyklem na Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni w Pattaya.

Teraz nasza aktualizacja:

Chumpol Meesri, 35-letni muzyk, złożył doniesienie na policji, twierdząc, że taksówką motocyklową pojechał ze stacji benzynowej Esso w południowej Pattaya do plaży Pattaya, gdzie odbył się pokaz sztucznych ogni. Kierowca, prawdopodobnie spoza miasta, obciążył pana Chumpola kwotą ponad 1,600 bahtów za dwie usługi.

Zmierzona odległość wynosiła zaledwie 8 kilometrów, co oznaczało, że kierowca pobierał od pana Chumpola opłatę w wysokości 200 bahtów za przejechany kilometr. Kiedy pan Chumpol skonfrontował się z kierowcą w sprawie wyraźnie nieuzasadnionej ceny, jego zdaniem kierowca uzasadnił, że jest to normalna cena biletu obowiązująca podczas festiwalu. Pan Chumpol nie uwierzył w wyjaśnienia kierowcy i złożył zawiadomienie na policji w Pattaya.

25 listopada o sprawie poinformowano burmistrza Pattaya Poramase, który natychmiast skontaktował się z Pol. Pułkownik Thanaphong Phothi, nadinspektor komisariatu policji w Pattaya, wzywa do pilnego zbadania tej sprawy.

Po zapoznaniu się z cyfrowym pokwitowaniem przelewu bankowego ofiary policja szybko zidentyfikowała kierowcę jako Duriya Kamnan. Pan Chumpol potwierdził, że kierowcą był pan Duriya, który naliczył mu wygórowaną opłatę po tym, jak policja pokazała mu jego twarz.

Pol. Pułkownik Thanaphong stwierdził, że kierowca dopuścił się dwóch wykroczeń, m.in. wykorzystywania motocykla osobowego do celów publicznego transportu pasażerskiego oraz poboru nieuczciwej opłaty przewyższającej stawki określone w rozporządzeniach Ministerstwa Transportu.

Policja w Pattaya ściga obecnie podejrzanego i odbędzie się spotkanie odpowiednich agencji, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.