Koreański turysta wyrzuca 100,000 XNUMX bahtów i grozi, że wyskoczy z mieszkania w Pattaya

Pattaya —

W niedzielny wieczór 26 listopada południowokoreański turysta wywołał zamieszanie, grożąc, że wyskoczy z ekskluzywnego kompleksu apartamentowego w Pattaya. Dodatkowo rozrzucił ze swojego balkonu paczkę tajskich banknotów o wartości ponad 100,000 XNUMX bahtów.

Do dziwacznego zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 4:8 w 8-piętrowym apartamentowcu zlokalizowanym w Soi Buakhao w centrum Pattaya, w dystrykcie Banglamung, w prowincji Chonburi. Na prośbę utajniono nazwę mieszkania. Po otrzymaniu zgłoszenia o obcokrajowcu, który groził, że wyskoczy z balkonu na XNUMX. piętrze, ratownicy Fundacji Sawang Boriboon Thammasathan natychmiast pojechali na miejsce wraz z funkcjonariuszami policji z komisariatu Pattaya.

Tam władze były świadkami koreańskiego turysty, którego nazwisko zostało ukryte w celu ochrony jego prywatności, maszerującego w kółko po balkonie. 41-letni mężczyzna sprawiał wrażenie zdezorientowanego i paranoicznego, gdy krzyczał głośno i groził, że skoczy z balkonu, jeśli ktoś spróbuje się do niego zbliżyć.

W pewnym momencie turysta rozrzucił z balkonu duży plik tajskich banknotów, których wartość później wyliczono na około 100,000 XNUMX bahtów, nadal stawiając opór ratunkowi. Po około godzinie zniknął w swoim pokoju.

W międzyczasie ratownicy na dole napompowali poduszkę powietrzną na wypadek, gdyby mężczyzna mógł skoczyć. Następnie policja w Pattayi sprowadziła koreańskiego tłumacza, aby go uspokoić. W końcu otworzył drzwi swojego pokoju, aby umożliwić funkcjonariuszom policji zabranie go na parter na pogawędkę.

Turysta, już spokojny, oświadczył policji w Pattaya, że ​​cierpi na chorobę serca i niedawno przybył do Pattaya około miesiąc temu. W ciągu ostatnich 2-3 dni był zestresowany, ponieważ jego tajska dziewczyna, która nie została zidentyfikowana, rzekomo oszukała go, zabierając pieniądze na otwarcie firmy, a następnie go zostawiła. Dodatkowo, gdy zadzwonił do koreańskiego przyjaciela i zażądał zwrotu pożyczonych pieniędzy, został słownie znieważony. Sfrustrowany i zestresowany eksplodował emocjonalnie, co doprowadziło do wspomnianych działań.

Następnie policja przetransportowała turystę do szpitala na badania lekarskie i skontaktowała się z jego krewnymi w Korei Południowej, aby zajęli się sytuacją.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma depresję, zwróć się o pomoc. Pattaya News sugeruje Samarytanów z Tajlandii, do których można dotrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/Samaritans.Thailand/


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.