Uroczystość Loy Krathong w Pattaya cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających

ZDJĘCIE: Centrum handlowe Terminal21 Pattaya

Pattaya —

Miasto Pattaya tętniło świąteczną energią, gdy wieczorem 27 listopada 2023 r. do miasta przybywali tajscy i zagraniczni turyści, aby wziąć udział w tradycyjnym festiwalu Loy Krathong.

Ogólnokrajowa impreza, która odbyła się na plażach Pattaya i Jomtien w dystrykcie Banglamung w prowincji Chonburi, była świadkiem napływu tysięcy turystów z Tajlandii i zagranicy, którzy chętnie udali się w stronę morza, aby spuszczać Krathongi (ozdobne pływaki) w ramach radosnego świętowania tego wydarzenia. roczny festiwal Loy Krathong.

Wydarzenie rozciągnęło swój urok nie tylko na Tajów, gdyż wzbudziło zainteresowanie sporej liczby obcokrajowców, zwłaszcza z Europy i Chin.

Ogromne tłumy uczestników ustawiły się wzdłuż plaży, aby kupić krathongi i przekąski od lokalnych sprzedawców, podczas gdy policja w Pattaya zachowała czujny nadzór nad sprzedawcami nielegalnie sprzedającymi petardy lub latarnie powietrzne, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska.

Poza tętniącym życiem centrum Pattaya, w różnych lokalizacjach, w tym w gminie Nongprue i nad jeziorem Mapprachan, odbywały się wielkie wydarzenia Loy Krathong. Podobne wydarzenia odbyły się w parkach publicznych w pobliżu zbiorników wodnych i kilku świątyń w całej Tajlandii, a każde z nich wniosło swój wkład w piękną kulturę Tajów.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.