Phuket inicjuje program bezpieczeństwa turystyki wolnej od przestępczości

KOMUNIKAT PRASOWY:

(NNT) – Prowincja Phuket zainicjowała program „Phuket Wolny od Przestępczości”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa turystów międzynarodowych w sezonie. Projekt, ustanowiony na mocy protokołu ustaleń (MoU), obejmuje współpracę między organami rządowymi, w tym administracją prowincji, policją i urzędem imigracyjnym, a także podmiotami sektora prywatnego, takimi jak Izba Handlowa w Phuket i Tajskie Stowarzyszenie Hoteli.

Inicjatywa, na którą zwrócił uwagę nadinspektor policji imigracyjnej w Phuket, pułkownik Thanet Sukchai, jest odpowiedzią na rosnącą liczbę turystów, co zwiększa obawy związane z przestępczością, zwłaszcza narkotykową. Głównym celem programu jest zabezpieczenie obiektów turystycznych poprzez kompleksową bazę danych obiektów i gości, zapewniając środowisko wolne od przestępczości i narkotyków.

Posunięcie to stanowi część wysiłków miasta Phuket mających na celu osiągnięcie pozycji wiodącego kierunku turystycznego na świecie poprzez promowanie zrównoważonego zapobiegania przestępczości i zwiększanie bezpieczeństwa w regionie. Odnosi się także do wyzwań związanych z zakończeniem gromadzenia kart imigracyjnych TM 6, które dostarczały istotnych informacji na temat pobytu emigrantów w Tajlandii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.