Policja w Banglamung aresztuje podejrzanego o serię włamań

Chonburi -

Policja w Banglamung zatrzymała podejrzanego, który według nich był notorycznym włamywaczem, który terroryzował społeczność serią południowych kradzieży.

Podejrzany, zidentyfikowany przez policję jako 50-letni Prasert Laomanee, został aresztowany 28 listopada o godzinie 00:30 w następstwie dochodzenia prowadzonego przez Pol. Pułkownik Nawin Sinturat, komendant komisariatu policji w Banglamung.

Zatrzymanie nastąpiło po serii skarg od ofiar, które zgłosiły włamanie do wynajmowanych przez siebie pokoi w rejonie Banglamung w prowincji Chonburi w południe, gdy były nieobecne w pracy.

Podejrzany, zwykle ubrany w kask motocyklowy, aby ukryć swoją tożsamość, za pomocą noża do metalu dostał się do pomieszczeń i ukradł różne kosztowności, w tym złote naszyjniki, amulety i inne cenne przedmioty – podała policja z Banglamung. Po każdej kradzieży szybko uciekał na motocyklu, przez co mieszkańcy czuli się bezbronni i niebezpieczni.

Przegląd nagrań z kamer CCTV przeprowadzony przez policję w Banglamung ujawnił wspólny schemat każdego włamania. Policja ostatecznie orzekła, że ​​to ten sam podejrzany, pan Prasert, rzekomo odpowiedzialny za liczne kradzieże.

Uzbrojeni w nakaz sądowy zespół dochodzeniowy dokonał nalotu na kryjówkę pana Praserta w prowincji Pathum Thani i skutecznie go schwytał. Po jego aresztowaniu odzyskano dużą liczbę skradzionych przedmiotów, w tym złote naszyjniki, amulety i ponad 10 innych kosztowności.

Według doniesień podczas wstępnego przesłuchania pan Prasert przyznał się do popełnienia wielu kradzieży w Banglamung i przyznał się, że sprzedał część przedmiotów w celu uregulowania długów. Ustalono, że dwie ofiary pozytywnie zidentyfikowały skradzione mienie odzyskane przez policję.

Według Pol. Pułkowniku Nawin, pan Prasert miał na swoim koncie przestępstwa kryminalne, był już trzykrotnie aresztowany za podobne zarzuty włamań. Jego przestępcze podejście polegało na jeżdżeniu motocyklem w wybrane miejsca w południe, gdzie szybko włamywał się do niezamieszkanych pomieszczeń.

Od chwili publikacji prasy podejrzany jest zatrzymany i grożą mu kroki prawne. W międzyczasie policja Banglamung ogłosiła wzmocnienie środków nadzoru i patroli, aby zapobiec dalszym kradzieżom i przywrócić poczucie bezpieczeństwa w społeczności.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.