79-letni Tajlandczyk przeciwstawia się swojemu wiekowi i nadal sprzedaje tradycyjne instrumenty muzyczne Isaan na plaży Jomtien

Pattaya —

Mimo że ma 79 lat, a więc wiek, w którym wielu żyje na emeryturze, wujek Wichai, znana postać na plaży Jomtien w Pattaya, nadal niesie radość innym, sprzedając muzykę i tradycyjne instrumenty Isaan.

Wujek Wichai lub pan Wichai Kaewinthrathi pierwotnie pochodził ze spokojnego miasteczka Na Wa w prowincji Nakhon Phanom w północno-wschodniej Tajlandii. Od przybycia do Pattaya spędził ponad 40 lat sprzedając tradycyjną muzykę i instrumenty Isaan, w tym khaen (organy ustne), pin (lutnie) i vot.

Każdego dnia wujek Wichai wyrusza ze swoimi instrumentami na długi odcinek plaży Jomtien. Jego słodkie melodie grane na khaenie zawsze przyciągają uwagę przechodniów. Piękne melodie często przyciągają ciekawskich gości, zarówno z Tajlandii, jak i z zagranicy, aby podziwiać zarówno muzykę, jak i kunszt jego dzieł. Gdy słońce zaczyna zachodzić, wujek Wichai udaje się do południowej Pattaya, aby kontynuować swoją muzyczną podróż aż do późnego wieczora.

W wywiadzie dla lokalnych mediów wujek Wichai ujawnił, że jego instrumenty są starannie wykonane z bambusa, a nie są zwykłymi pamiątkami. Posiadają bogate dziedzictwo kulturowe jego rodzinnej prowincji Isaan. Niektóre instrumenty są wykonane przez jego żonę, a on najlepiej gra na khaenie. Instrumenty są na sprzedaż w cenie od kilkuset bahtów do tysiąca bahtów.

Dla wujka Wichai sprzedaż tych instrumentów to coś więcej niż tylko środek do życia; to sposób dzielenia się swoją pasją ze światem. Pomimo zaawansowanego wieku historia wujka Wichita stanowi dla niego inspirację i potwierdza, że ​​wiek to tylko liczba.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.