Ku pamięci Suthama Phanthusaka: pomnik w teatrze Tiffanys w Pattaya

„Ku pamięci Suthama Phanthusaka: pomnik w teatrze Tiffany’ego”

Niedawne odsłonięcie pomnika w Tiffany's Theatre w Pattaya ma ogromne znaczenie. Ceremonia, w której uczestniczy pani Orrawon Phanthusak (wdowa po Suthamie Phanthusaku) i ich córki, dr Darin Phanthusak (wiceprezes) i pani Alisa Phanthusak Kunpalin (dyrektor zarządzający), składa hołd człowiekowi, który pozostawił niezatarty ślad w Pattaya i turystyki Tajlandii.

Suthama Phanthusaka, wizjonerski założyciel Tiffany's Show Pattaya, przybył do Pattaya Beach City w 1970 roku wraz z żoną i trzema córkami: Darin, Alisą i Varassaya. Pattaya była wówczas skromną wioską rybacką, daleką od obecnego statusu tętniącego życiem międzynarodowego centrum turystycznego. Sutham przewidział potencjał Pattaya i kupił ziemię pod założenie Pierwszego Centrum Turystyki Sportowej. Współpracował ze współzałożycielem, panem Vichai (Ung-Tee), właścicielem czterech wykonawców, przy stworzeniu wielkiej sceny dla Tiffany's Show w 1980 roku. Inspiracje architektoniczne dla Tiffany's Building pierwotnie pochodziły z Białego Domu Stanów Zjednoczonych .

Turyści zachwycali się urodą performerek, nieświadomi, że tymi czarującymi kobietami byli pierwotnie mężczyźni. Dzięki występom z synchronizacją ust rywalizującymi z takimi gwiazdami jak Diana Ross, Tina Turner, Nuntida Kaewbuasai, Madonna i Teresa Teng, Tiffany's Show stał się sensacją. Pomnik zdobiący obecnie Tiffany's Theatre gwarantuje, że dziedzictwo Suthama Phanthusaka będzie nadal żywe i na zawsze zapisane w sercu tętniącej życiem historii Pattaya.

Wspominamy pana Suthama Phanthusaka: wizjonera i przywódcę skautów

Pan Sutham Phanthusak, szanowany założyciel Tiffany's Show Pattaya, uosabiał podróż od łachmanów do bogactwa. Jego niezwykły sukces obejmował różne przedsięwzięcia, w tym Tiffany's Show Pattaya i Woodlands Resort Group. Poza biznesem żywił głęboką miłość do działalności skautowej, poświęcając jej ponad 50 lat swojego życia. Jako Naczelny Naczelny Skaut Tajlandii i kluczowa postać Światowej Fundacji Skautowej działającej pod patronatem Honorowego Przewodniczącego Króla Szwecji Gustawa, pan Sutham pozostawił niezatarty ślad.

Pomimo skromnych początków, już w wieku siedmiu lat zainteresował się skautingiem. Dyscyplina wpojona zasadami skautingu odegrała kluczową rolę w ukształtowaniu jego drogi do sukcesu. Jego niezachwiane zaangażowanie i wkład w globalną działalność skautową przyniosły mu prestiżową nagrodę „Brązowego Wilka” – zaszczyt przyznany jedynie dziewięciu osobom w Tajlandii. W 1997 r. pan Sutham z dumą przyjął to wyróżnienie.

W 2012 roku otrzymał kolejną znaczącą nominację: Senatora Tajlandii. Jego kadencja w izbie legislacyjnej rządu Tajlandii trwała aż do jego śmierci 18 maja 2016 r. Żarliwym życzeniem pana Suthama było, aby tajskie dzieci wstąpiły do ​​skautingu, kultywowały dyscyplinę i niezmiennie skupiały się na realizacji swoich marzeń – dziedzictwo, które nadal inspiruje pokolenia.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/