Muay Thai Masters z sukcesem zorganizowali wydarzenie szkoleniowe w Wielkiej Brytanii, promując sport i kulturę na całym świecie

Krajowy-

W dniu 10 maja 2024 r. Podkomitet ds. rozwoju tajskiego przemysłu sportowego z Tajlandzkiej Agencji Kreatywności i Kultury (THACCA) oraz znani trenerzy Muay Thai zorganizowali w dniach 2024–3 maja w Reading City wydarzenie „Amazing Muay Thai Master Class in the UK 5”, Anglia.

Według tajskich mediów ogólnokrajowych w wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób ze sprzętem do muay thai, w tym dzieci w wieku zaledwie sześciu lat, a najstarsze miało 60 lat. Uczestnicy pochodzili z 21 krajów z całego świata.

Asystent Prof. Pimol Srivikorn, przewodniczący Podkomisji ds. Rozwoju Przemysłu Sportowego, publicznie ujawnił, że wydarzenie było niesamowite i satysfakcjonujące, ponieważ spotkało się z wieloma pochwałami i pozytywnymi opiniami.

Podczas wydarzenia uczestnicy zapoznali się także z tajską kulturą i tradycją. Muay Thai był nie tylko miękką siłą Tajlandii, ale zyskał także uznanie na całym świecie, zauważył doc. Prof. Pimol.

Ponadto Biuro Komisji Sportu Muay Thai przy władzach ds. sportu Tajlandii (SAT) przeprowadziło kontrolę w siłowniach Muay Thai w Anglii i przyznało certyfikat potwierdzający standardy każdej siłowni.

Certyfikowane przez SAT siłownie zbudują zaufanie swoich uczniów i mogą potencjalnie generować większe dochody oraz promować Muay Thai zgodnie z oryginalnym tajskim stylem, powiedział doc. Prof. Pimol.

Według doc. w Tajlandii istniało ponad 400 certyfikowanych siłowni Muay Thai, a SAT starał się w przyszłości zwiększyć tę liczbę do 500, aby wspierać obcokrajowców, którzy byli poważnie zainteresowani nauką Muay Thai. Prof. Pimol.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.