Tajski Departament Meteorologii publikuje prognozę pogody: rosnące temperatury i ostrzeżenia przed burzami w wielu regionach

Krajowy-

5 maja 00 roku o godzinie 12:2024 Tajski Departament Meteorologiczny podał ogólne warunki pogodowe i prognozę na kolejne 24 godziny.

Obszary niskiego ciśnienia spowodowane panującymi upałami pokrywającymi górne regiony Tajlandii, w połączeniu z obszarami chłodnych mas powietrza pokrywającymi górne części Tajlandii, zaczęły słabnąć. Sytuacja ta spowodowała wzrost temperatur w Tajlandii, z upalną pogodą i częściowym zachmurzeniem nieba w południe, a także upalną pogodą w niektórych obszarach regionu północnego.

Tymczasem wiatry południowo-wschodnie i południowe pokryły dolny region północny, region północno-wschodni, region centralny i region wschodni. Ten wzór nadal powodował burze i silne wiatry w niektórych obszarach regionów północnych i środkowych.

Mieszkańcy górnych regionów Tajlandii powinni w tym okresie zachować ostrożność ze względu na niebezpieczeństwa związane z burzami i silnymi wiatrami.

Jeśli chodzi o wiatry wschodnie i południowo-wschodnie obejmujące Zatokę Tajlandzką, region południowy i Morze Andamańskie, może to prowadzić do burz w regionie południowym. Żeglarze powinni unikać żeglowania w obszarach narażonych na burze.

Dodatkowo od 11 do 13 maja obszary wysokiego ciśnienia obejmowały górne partie Tajlandii i Morze Południowochińskie. Spowodowało to, że wiatry południowo-wschodnie i południowe pokryły górne części Tajlandii. Tymczasem w górnych częściach Tajlandii panowała gorąca lub bardzo upalna pogoda, która w niektórych obszarach doprowadziła do burz, silnych wiatrów i ulewnych deszczy.

Jednak w dniach 14-17 maja wiatry południowo-wschodnie i południowe pokrywające górne partie Tajlandii osłabły, co spowodowało spadek opadów. W południe będzie gorąco, a w niektórych obszarach będzie bardzo gorąco.

Jeśli chodzi o jakość powietrza, w Tajlandii gromadzi się niewiele drobnych cząstek pyłu PM 2.5, ponieważ w wielu obszarach padały deszcze i zapewniona była dobra wentylacja.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.