Młode tygrysisko zauważone i schwytane w wiosce Bang Pakong, wysłane do Biura Ochrony Środowiska w celu opieki

Chachoengsao —

3 maja 30 r. o godzinie 16:2024 funkcjonariusze policji w Bang Pakong otrzymali zgłoszenie o zauważeniu małego tygrysa w podokręgu Bang Wua w Bang Pakong w stanie Chachoengsao.

Według raportu policyjnego 23-letni Thanaphon, bez podania nazwiska, zgłosił policji, że przed swoim domem znalazł tygrysiątko. Zespoły ratownicze i miejscowi próbowali przepędzić zwierzę na otwartą przestrzeń.

Zespoły ratownicze powiedziały lokalnym mediom Bang Pakong, że tygrysiątko zaatakowało mieszkańców, a niektórzy z nich uciekli, aby zachować dystans.

Według zespołów ratowniczych ekipy ratownicze próbowały złapać tygrysa za pomocą ubrań, ponieważ był sfrustrowany i zaczął gryźć ludzi, którzy się do niego zbliżali.

W rezultacie zespołom ratowniczym w końcu udało się schwytać młode tygrysie i planowały wysłać je do Biura Administracji Obszaru Chronionego nr 2 w Sriracha w Chonburi w celu dalszej opieki.

21-letni Chayanon powiedział zespołom ratowniczym, że według doniesień on i Thanaphon poszli do domu i znaleźli nieznane zwierzę, które w pierwszej chwili wziął za psa, ale okazało się, że to młode tygrysisko. Następnie Chayanon i Thannaphon weszli do domu i zgłosili całą sytuację policji, prosząc o pomoc.

16 maja pan Atthaphon Charoenchansa, dyrektor generalny Tajskiego Departamentu Parków Narodowych, Dzikiej Przyrody i Ochrony Roślin, publicznie ujawnił, że osoba, której tożsamość utajniono, twierdziła, że ​​na farmie trzymane jest młode. 

Funkcjonariusze Parku Narodowego dokładnie zbadali legalność posiadania młodego zgodnie z tajskim prawem. Co ciekawe, właściciel zapewnił, że młode było lygrysem, hybrydowym potomstwem tygrysa i lwa, zauważył Atthaphon.

Atthaphon wyjaśnił, że prawo nie dotyczy konkretnie lygrysów, ponieważ nie są one ani tygrysami, ani lwami. Funkcjonariusze Parku Narodowego przeprowadzą dalsze dochodzenie, aby zweryfikować roszczenie, ponieważ może ono stanowić zagrożenie zarówno dla właściciela, jak i lokalnej społeczności – podsumował Atthaphon.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.