Tajski Departament Parków Narodowych prowadzi dochodzenie w sprawie małego tygrysa pomalowanego na tygrysa znalezionego w Chachoengsao pod kątem naruszeń prawa

Chachoengsao —

W dniu 17 maja 2024 r. pan Atthaphon Charoenchansa, dyrektor generalny Tajskiego Departamentu Parków Narodowych, Dzikiej Przyrody i Ochrony Roślin, wydał polecenie odpowiednim agencjom w celu zbadania sprawy małego tygrysa na wolności w Bang Pakong w Chachoengsao .

Według Atthaphona funkcjonariusze Parku Narodowego zostali wysłani na farmę jako wcześniej właściciel młodego zadeklarował jego własność po tym, jak wyszło na wolność i zostało zauważone przez mieszkańców Bang Wua 16 maja.

Właściciel, którego nazwisko funkcjonariusze utajnili, publicznie ujawnił, że młode było lygrysem, hybrydowym potomstwem tygrysa i lwa. Według Atthaphona młode lygrysy rzekomo namalowano jako tygrysa na potrzeby produkcji filmowej w Chachoengsao.

Funkcjonariusze Parku Narodowego nie byli jednak przekonani i zauważyli, że rzeczywiście było to młode tygrysisko. W odpowiedzi na incydent odpowiednie agencje zbadały młode i okazało się, że nie posiadały implantu z mikrochipem ani żadnej dokumentacji prawnej potwierdzającej jego tożsamość – powiedział Atthaphon.

W rezultacie funkcjonariusze Parku Narodowego musieli przeprowadzić dalsze dochodzenie, które doprowadziło do ewentualnego zatrzymania i wszczęcia postępowania sądowego przeciwko właścicielowi. Atthaphon powiedział, że wspomniane młode było właśnie wysyłane do funkcjonariuszy Parku Narodowego.

Właściciel twierdził, że młode było lygrysem, zamiast przyznać, że to tygrys, bo właściciel bał się działań prawnych. Farma została zarejestrowana i posiadała prawne pozwolenie na hodowlę tygrysów, jednak funkcjonariusze Parku Narodowego sprawdzali wszystkie zwierzęta na farmie, aby sprawdzić, czy są one prawnie dozwolone, czy nie.

Atthaphon powiedział, że tygrysy i lwy, zwierzęta podlegające kontroli, znajdują się na liście CITES, która musi być nadzorowana przez Departament Parku Narodowego w zakresie importu, eksportu, pielęgnacji i przenoszenia Im.

Ligrysy nie znajdowały się jednak na liście CITES, ponieważ nie były zwierzętami kontrolowanymi. Według doniesień Atthaphon wydał polecenie odpowiednim agencjom, aby zbadały informacje dotyczące kwestii prawnych i udostępniły opinie wszystkim sektorom wokół dodania ligerów do listy. Tak czy inaczej, zwierzęciem, o którym mowa w tym przypadku, był tygrys.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.