Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu wydane w całej Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajski Departament Meteorologii (TMD) wydał ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów deszczu, które mają nawiedzić różne regiony Tajlandii w dniach 20–26 maja.

Według dyrektora generalnego TMD Kornrawee Sitthichivapaka nadchodząca pogoda wynika z nasilenia się południowo-zachodnich wiatrów w całej Tajlandii. Od początku przyszłego tygodnia wiatry te będą oddziaływać na Morze Andamańskie, Zatokę Tajlandzką i kilka prowincji.

Mieszkańców zachodniej części północy, Równiny Centralnej i południowych regionów Tajlandii wezwano do przygotowania się na potencjalne gwałtowne powodzie i spływy wód, które mogą wynikać z prognozowanych ulewnych deszczy. W poradniku podkreślono znaczenie gotowości w tych obszarach dla złagodzenia skutków spodziewanych trudnych warunków pogodowych.

TMD ostrzegło również marynarzy o trudnych warunkach na morzu, a wysokość fal na Morzu Andamańskim ma wynosić od dwóch do trzech metrów od wtorku do niedzieli. Władze odradzają w tym okresie pływanie łódką po górnych partiach Morza Andamańskiego i wzywają do zachowania wzmożonej ostrożności wśród osób pływających po wodach Zatoki Tajlandzkiej i dolnego odcinka Morza Andamańskiego.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.