Premier Tajlandii spotyka się z kierownictwem F1, aby omówić organizację Grand Prix w Bangkoku

Krajowy —

Premier Tajlandii Srettha Thavisin spotkała się z kierownictwem Formuły 1 w Bolonii we Włoszech, aby omówić możliwość zorganizowania przez Tajlandię w przyszłości wyścigu Grand Prix. Spotkanie odbyło się w trakcie Sretthaoficjalna wizyta we Włoszech 19 maja 2024 r.

Formuła 1 to najsłynniejsza na świecie seria sportów motorowych, obejmująca wyścigi odbywające się w 21 krajach na pięciu kontynentach. Sezon Mistrzostw Świata Formuły 2024 FIA 24 trwa obecnie od lutego do grudnia i obejmuje łącznie XNUMX wyścigi.

Podczas wizyty premier Srettha wyraził zainteresowanie Tajlandii organizacją wyścigu Formuły 1 z udziałem kadry kierowniczej F1. Wierzył, że takie wydarzenie przyniesie krajowi znaczne korzyści.

Premier zauważył również, że ma pewność, że Tajlandia osiągnie imponujące wyniki ze względu na swoją siłę roboczą, infrastrukturę i życzliwość Tajów.

„Rząd Tajlandii jest przekonany, że Tajlandia będzie gotowa do budowy toru wyścigowego tak szybko, jak to możliwe, w 2027 r. lub najpóźniej w 2028 r. Głównym sponsorem będzie prawdopodobnie PTT PCL (krajowy konglomerat energetyczny Tajlandii), podobnie jak Petronas był sponsorem kiedy Malezja była gospodarzem wyścigu” – powiedział premier.

Nie było natychmiastowej reakcji opinii publicznej ze strony kierownictwa F1, ale premier Thavisin pozostał pewny siebie i optymistyczny.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2024 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.