Powodzie w Pattaya powodują częściowe zawalenie się trzeciej drogi

Pattaya —

Ulewny deszcz spowodował powodzie w kilku obszarach Pattaya po południu 21 maja 2024 r. Deszcz spowodował również częściowe zawalenie się drogi na Third Road w pobliżu Hollywood Disco i New Season 88 w North Pattaya.

Film z zawalenia się i zalania można zobaczyć TUTAJ na naszym kanale YouTube.

Ulewa, która trwała przez cały dzień, spowodowała, że ​​w kilku miejscach poziom wody wzrósł do 10–70 centymetrów.

Dotknięte obszary obejmowały drogę kolejową między Soi Wat Thammasammakhi i Soi Khao Talo, Sukhumvit Road w południowej Pattaya, skrzyżowanie Phaniat Chang i skrzyżowanie Mum Aroi. Obszary te są zazwyczaj podatne na powodzie.

Wody sprawiły, że było ono nieprzejezdne dla motocykli i małych samochodów, ale woda szybko opadła i powróciła do normalnego poziomu, najwyraźniej dzięki nowemu systemowi odwadniania miasta. Jednak po ustąpieniu powodzi mieszkańcy okolic Hollywood Disco i New Season 88 w Północnej Pattaya zauważyli, że nawierzchnia Trzeciej Drogi została uszkodzona. Uważano, że napór wody i erozja spowodowały obniżenie nawierzchni drogi o około 10 centymetrów na 5-metrowym odcinku.

Dzięki szybkim reakcjom lokalnych mieszkańców i odpowiednich władz nie doszło do żadnych obrażeń ani uszkodzeń pojazdów.

Na szczęście nie było żadnych obrażeń. Pobliscy mieszkańcy zaalarmowali władze miasta Pattaya, aby naprawiły szkody.

Zespół inżynierów miasta Pattaya i inne odpowiednie agencje skontrolowały drogę i zamknęły ją dla ruchu. Obecnie pracują nad naprawą uszkodzonej nawierzchni za pomocą koparek podsiębiernych, aby wyrównać grunt pod nawierzchnią drogi i odnowić nawierzchnię. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce droga zostanie ponownie otwarta dla ruchu.

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.