Tajski Departament Meteorologii ogłasza, że ​​od 20 maja Tajlandia oficjalnie weszła w porę deszczową

FOTO: Matichon

Krajowy-

12 maja 00 roku o godzinie 21:2024 Tajski Departament Meteorologii wydał komunikat, że od 20 maja Tajlandia oficjalnie weszła w porę deszczową.

Według tajskich mediów ogólnokrajowych pani Kanwee Sitthicheapak, dyrektor generalna Departamentu Meteorologii, podpisała oświadczenie stwierdzające, że Tajlandia zakończyła sezon letni i od 20 maja 2024 r. weszła w porę deszczową.

Było to spowodowane intensywnymi opadami deszczu w górnych regionach Tajlandii, które pokrywały ponad 60% obszaru przez trzy kolejne dni. Dodatkowo wiatry z górnego poziomu na wysokości około 1.5 km zmieniły kierunek na południowy zachód, przynosząc wilgoć z Morza Andamańskiego, która stale pokrywała obszar Tajlandii.

Tymczasem wiatry na górnym poziomie na wysokości około 10 kilometrów zmieniły kierunek na wschodni, wskazując na początek pory deszczowej w Tajlandii w tym roku.

Pogoda przewiduje, że opady deszczu pokryją ponad 60% obszaru, szczególnie w górnych regionach Tajlandii. Oczekiwano, że pora deszczowa zakończy się w połowie października 2024 r., natomiast w regionie południowym opady deszczu będą trwać do połowy stycznia 2025 r.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.