Wicepremier Anutin Charnvirakul podkreśla największą konfiskatę nielegalnych e-papierosów w obliczu rosnących obaw

Krajowy-

W dniu 24 maja 2024 r. wicepremier i minister spraw wewnętrznych Anutin Charnvirakul wraz z odpowiednimi agencjami zorganizował konferencję prasową, w której szczegółowo omówiono nalot na nielegalny magazyn e-papierosów w Krathum Baen, Samut Sakhon. Podczas operacji ujawniono kontrabandę o wartości ponad 100 milionów bahtów.

Tajskie media krajowe podały, że policja już wcześniej wzięła na cel sześć sklepów z e-papierosami, które nielegalnie sprzedawały swoje produkty w pobliżu szkół i uniwersytetów w Salaya w stanie Nakhon Pathom. Ta wstępna represja doprowadziła do dalszych dochodzeń i nalotu na duży magazyn, w którym znajdował się ogromny zapas e-papierosów i powiązanego sprzętu.

Anutin podkreślił, że policja w Krathum Baen, przy wsparciu innych agencji, rozpoczęła tę znaczącą operację, która oznaczała największą konfiskatę nielegalnych produktów pod jego nadzorem.

Anutin podkreślił, że wielu rodziców i opiekunów wyraziło obawy w związku z rozprzestrzenianiem się e-papierosów w pobliżu placówek oświatowych. Nowoczesne e-papierosy są dostępne w różnych kuszących modelach, smakach i funkcjach, co stanowi coraz większy problem.

Jako Minister Spraw Wewnętrznych Anutin zlecił odpowiednim agencjom zajęcie się tymi problemami, podkreślając potrzebę kompleksowych działań mających na celu ograniczenie sprzedaży e-papierosów w pobliżu szkół. Podkreślił znaczenie współpracy między wszystkimi sektorami w celu zwalczania nielegalnych substancji, lokalnych wpływowych osobistości zaangażowanych w przestępczość, nielegalną broń palną i inną nielegalną działalność, w tym dystrybucję e-papierosów.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.