Fizyczna sprzeczka pomiędzy strażnikami a klientami na Soi 6 w Pattaya staje się wirusowa

PATTAYA – W ubiegły weekend w mieście Pattaya na Soi Six doszło do sprzeczki, w której uczestniczyli pracownicy ochrony pracujący dla niezależnych barów z nieujawnionego miejsca rozrywki oraz trzech obcokrajowców. Incydent, który miał miejsce o 5:26 w piątek 24 maja 2024 r., został uchwycony na wideo i rozpowszechniony w mediach społecznościowych, stając się wirusowym.

Filmy, każdy trwający około jednej minuty, przedstawiają ochroniarzy biorących udział w fizycznej konfrontacji z obcokrajowcami. Na nagraniu widać niezidentyfikowanego turystę w białej koszuli, który najwyraźniej zostaje zaatakowany przez strażników, a następnie drugiego turystę w szarej koszuli, który interweniuje, a następnie zostaje zaatakowany.

Ponieważ filmy mogą denerwować wrażliwych czytelników, postanowiliśmy ich tutaj nie pokazywać, choć są one powszechnie dostępne w Internecie.

Wygląda na to, że niezidentyfikowany turysta zagraniczny został kopnięty w głowę przez strażnika, gdy leżał ranny na ziemi pod koniec bójki, co wywołało dyskusję i komentarze w tajlandzkich i angielskich mediach społecznościowych. Na chwilę obecną policja musi jeszcze publicznie potwierdzić jego stan.

Według oświadczenia kobiety zidentyfikowanej jedynie jako pani Samorn, kasjerki w lokalu (której nazwisko policja utajniła do czasu dalszego dochodzenia), konflikt powstał w wyniku nieporozumienia w sprawie rachunku za napoje. W sprawę zamieszanych było trzech klientów zagranicznych, dwóch uregulowało rachunki, a trzeci rzekomo odmówił zapłaty.

Spór zaostrzył się, gdy niezapłacony rachunek doprowadził do słownej i fizycznej konfrontacji po przybyciu ochrony na miejsce. Według personelu obiektu jeden z zagranicznych klientów rzekomo jako pierwszy zaatakował ochronę po tym, jak wywołał scenę w obiekcie i znęcał się zarówno nad personelem, jak i klientami, ale policja nadal przegląda nagrania z kamer CCTV i dowody na poparcie tej tezy.

Policja w Pattaya została powiadomiona o incydencie i prowadzi pełne dochodzenie – poinformowała gazeta The Pattaya News po dużym zainteresowaniu mediami społecznościowymi.

Jednakże w chwili publikacji prasy cudzoziemcy ani żadna inna zaangażowana strona nie złożyli żadnych formalnych skarg ani raportów policyjnych.

Niezależnie od tego władze Pattaya są w trakcie identyfikowania pracowników ochrony i zagranicznych klientów przedstawionych na filmach oraz zbierają dowody w celu kontynuowania sprawy. Planują wezwać obie strony w celu omówienia sytuacji i osiągnięcia odpowiedniego dla obu stron wniosku.

Pomimo znacznych obaw i plotek w Internecie, nie było żadnych oficjalnych doniesień publicznych na temat obrażeń odniesionych w bójce.

Dalsze szczegóły zostaną podane w miarę kontynuowania dochodzenia.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/