Tajlandia ma na celu ożywienie gospodarki dzięki wydarzeniom z okazji Miesiąca Dumy i jest skierowana do turystów LGBTQ+

Krajowy-

26 maja 2024 r. rzecznik rządu Tajlandii Chai Watcharong ogłosił, że premier Srettha Thavisin podkreśliła znaczenie różnorodności społecznej niezależnie od wieku, płci, religii, narodowości czy statusu społecznego.

W rezultacie Tajlandia jest przygotowana na zorganizowanie licznych wydarzeń z okazji Miesiąca Dumy w czerwcu 2024 r.

Zgodnie z polityką rządu Tajlandii mającą na celu wspieranie równości, Tajlandia przygotowuje się do obchodów Miesiąca Dumy i powitania międzynarodowych turystów jako centrum turystycznego i miejsca przyjaznego dumie. Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) dąży do pozycjonowania Tajlandii jako miejsca najbardziej przyjaznego osobom LGBTQ+, rozwijając sieci turystyczne, aby przyciągnąć turystów LGBTQ+ z całego świata.

Społeczność LGBTQ+ reprezentuje wartościowych turystów o wysokim potencjale wydatkowym, którzy często podróżują i zostają dłużej niż turyści zwykli, twierdzi TAT. Według rzecznika rządu TAT ta grupa demograficzna może znacznie zwiększyć możliwości rynkowe i wartość dodaną tajskich produktów i usług.

Dane LGBT Capital wykazały, że w 2023 roku Tajlandia zajmowała 4. miejsce na świecie pod względem generowania najwyższych przychodów od społeczności LGBTQ+. TAT szacuje, że w różnych wydarzeniach z okazji Miesiąca Dumy weźmie udział ponad 860,000 4.5 osób, co wygeneruje wpływ gospodarczy na kwotę co najmniej XNUMX miliarda bahtów.

TAT, we współpracy z sektorem prywatnym, będzie gospodarzem kilku wydarzeń Pride: Colourful Pride Festival w Chiang Mai od 25 maja do 30 czerwca, Bangkok Pride Festival 2024 od 31 maja do 4 czerwca oraz Międzynarodowy Festiwal Pride Nation Samui od 24-29 czerwca. W Pattaya odbędzie się wiele dużych wydarzeń 8 i 22 czerwca, a także mniejsze wydarzenia w ciągu miesiąca.

Premier Srettha weźmie również udział w Paradzie Równości w Bangkoku w 2024 r., podkreślając swoje zaangażowanie na rzecz różnorodności i równości społecznej. Ponadto wspiera starania Tajlandii o organizację wydarzenia World Pride w 2030 roku.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.