Wypadek z udziałem sennego 18-kołowego kierowcy prowadzi do wielu ofiar śmiertelnych i obrażeń na autostradzie Pattaya

Pattaya —

Wczoraj rano na autostradzie w pobliżu Pattaya doszło do strasznego wypadku z udziałem 18-kołowego pojazdu z sennym kierowcą, w wyniku którego dwie osoby zginęły, a kilka innych zostało rannych.

Do zdarzenia doszło około godziny 8:40 we wtorek, 28 maja, na autostradzie nr 7 w kierunku Pattaya w podokręgu Nong Pla Lai w dystrykcie Banglamung w prowincji Chonburi. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce przybyli ratownicy Sawang Boriboon.

Tam ratownicy znaleźli 18-kołową ciężarówkę przewożącą arkusze cementu, która wjechała w przydrożny sklep. Ustalono, że kierowca ciężarówki stracił kontrolę nad pojazdem i zjechał z drogi, po czym zderzył się z jednym pickupem, dwoma motocyklami, dwoma słupami energetycznymi i sklepem. Uderzenie spowodowało rozległe uszkodzenia pojazdów i sklepu, a gruz rozrzucił po całym miejscu zdarzenia.

Ratownicy udzielili pomocy medycznej pięciu rannym osobom i wydobyli uwięzionego we wraku kierowcę 18-kołowej ciężarówki. Ranni zostali przewiezieni do szpitala Banglamung w celu dalszego leczenia. Według doniesień jedna z kobiet odniosła poważne obrażenia, ponieważ ciężarówka zmiażdżyła jej obie nogi.

Dodatkowo ze zgłoszenia wynikało, że w wypadku zginęły dwie kobiety. Zamordowaną zidentyfikowano jako 25-letnią pani Sirinthorn Muangton i 17-letnią dziewczynę, której nazwisko zostało ukryte ze względu na wiek. Oboje byli pracownikami sklepu i jechali razem na motocyklu przed sklepem, kiedy uderzyła w nich ciężarówka i potwornie zmiażdżyła ich ciała.

Według wstępnych doniesień pan Rung Saengkhamchu, 50-letni kierowca 18-kołowego pojazdu, przyznał się policji, że zasnął za kierownicą z powodu braku snu. Mężczyzna odniósł jedynie lekkie obrażenia. Przeprosił za tragedię, którą spowodował.

Właściwa policja bada dokładną przyczynę wypadku i oczekuje się, że postawi zarzuty panu Rungowi za jego lekkomyślne działanie.

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.