Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra stanie przed sądem za zarzuty Lese Majeste

Krajowy-

W dniu 28 maja 2024 roku tajskie media ogólnokrajowe podały, że prawnik reprezentujący byłego premiera Tajlandii Thaksina Shinawatrę złożył wizytę w Biurze Prokuratora Generalnego z wnioskiem o przełożenie rozprawy wyznaczonej na godzinę 9:29 w dniu 112 maja w sprawie dotyczącej zarzutów o przestępstwa polityczne zgodnie z sekcją XNUMX, znaną również jako Lese Majeste.

Według prawnika Thaksin podobno zaraził się Covid-19, a lekarze zalecili mu odpoczynek i pozostanie na obserwacji do 3 czerwca 2024 r.

TPN zajmowała się już wcześniej sprawą Thaksina, podkreślając zarzuty z art. 112 kodeksu karnego dotyczące rzekomych przestępstw przeciwko monarchii.

9 maja o godzinie 00:29 w Prokuraturze Generalnej odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie. Poinformowały o tym tajskie media krajowe Prokurator Generalny wydał nakaz ścigania Thaksina.
Biuro Prokuratora Generalnego nie mogło jednak postawić przed sądem zarzutów przeciwko Thaksinowi, ponieważ nie był on obecny na zaplanowanej rozprawie. Prawnik złożył wniosek o przełożenie rozprawy w związku z postanowieniem Prokuratury Generalnej na dzień 25 czerwca 2024 r. na godzinę 9:00.

Jak podają tajskie media krajowe, po rozważeniu okoliczności Biuro Prokuratora Generalnego zgodziło się odroczyć rozprawę do 18 czerwca 2024 r., aby umożliwić dalsze postępowanie sądowe.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.