Wiec zwolenników konopi indyjskich w Bangkoku: ponad 1,000 osób przedłożyło ustawę o konopiach indyjskich premierowi Tajlandii

Krajowy-

W dniu 28 maja 2024 r. pan Wisarat Phanprasat, szef Western Herbal Community Business Network w Kanchanaburi, wraz z ponad 1,000 zwolennikami konopi indyjskich, złożył projekt ustawy People’s Cannabis Act oraz petycję do premiera Tajlandii przed Zgromadzeniem Narodów w Bangkoku.

Ich głównym żądaniem był sprzeciw wobec klasyfikacji konopi indyjskich jako środka odurzającego, co zasadniczo oznaczałoby ich ponowną kryminalizację.

Wisarat, który jest także prezesem Tajskiej Wspólnoty Przemysłu Konopi Medycznych, podkreślił, że jego sieć obejmuje ponad 450 przedsiębiorstw społecznych w całej Tajlandii. Sieć ta, jedna z największych tego typu w kraju, posiada legalne zezwolenie na uprawę konopi indyjskich do celów medycznych.

W swoim publicznym oświadczeniu Wisarat wyraził zdecydowany sprzeciw wobec zmiany klasyfikacji konopi indyjskich na nielegalny narkotyk. Ostrzegł, że takie posunięcie może doprowadzić do bezrobocia wśród lekarzy tajskiej medycyny tradycyjnej, którzy w leczeniu opierają się na konopiach indyjskich, w przeciwieństwie do współczesnych lekarzy, którzy mają dostęp do innych substancji leczniczych pochodnych konopi.

Wisarat podkreślił znaczące zobowiązania gospodarcze podjęte przez Wspólnotę Przemysłu Konopnego, w tym protokół ustaleń podpisany z Unią Europejską i inwestycję przekraczającą 40 milionów bahtów w biznes konopi indyjskich.

Społeczność skupia ponad 450 przedsiębiorstw zrzeszających ponad 10,000 2 członków. Osobiście zainwestował ponad 14 miliardy bahtów w plantacje konopi indyjskich, przechodząc XNUMX-miesięczny proces zatwierdzania przez Komisję ds. Narkotyków i FDA w celu zapewnienia prawnych pozwoleń dla branży konopi indyjskich.

Podkreślił, że społeczność jest gotowa zastosować się do wszystkich przepisów i kryteriów rządowych. Nalegał jednak, aby rząd wsparł ich wysiłki i podjął zdecydowane działania przeciwko nielegalnie importowanym pąkom konopi.

Podsumowując, Wisarat zaapelował do rządu o ponowne rozważenie propozycji reklasyfikacji, podkreślając wartość ekonomiczną konopi indyjskich, wsparcie ze strony jej zwolenników oraz prawa osób legalnie je uprawiających.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.