Burmistrz Pattaya sadzi drzewa z żółtymi gwiazdami, aby uczcić Narodowy Dzień Drzewa w Tajlandii

Pattaya —

Burmistrz Pattaya, pan Poramase Ngampiches, przewodniczył ceremonii sadzenia drzew, której celem było posadzenie drzew i włączenie się w działania publiczne z okazji obchodów Narodowego Dnia Drzewa, które odbyły się 22 maja w Tajlandii.

Wydarzenie, które odbyło się 30 maja, było także częścią projektu „Pattaya Moves Towards a Low Carbon City”. W ceremonii wzięło udział kilku członków Rady Miasta Pattaya, obywatele i wolontariusze.

Zgodnie z ogłoszeniem miasta Pattaya zostało wybrane przez Krajową Ligę Miejską Tajlandii i Unię Europejską na jedno z 15 ośrodków edukacyjnych w ramach projektu „Tajska gmina zmierza w stronę miasta niskoemisyjnego”.

Celem projektu jest zachęcenie agencji rządowych, instytucji edukacyjnych, przedsiębiorstw, społeczności, obywateli i turystów do pomocy w rewitalizacji zasobów naturalnych i środowiska Pattaya, aby uczynić ją miastem bardziej zrównoważonym.

Podczas wydarzenia w miejscach publicznych wokół Pattaya posadzono łącznie 200 drzew żółtej gwiazdy. Dziewięćdziesiąt drzew posadzono w parku publicznym Pattaya Klang, a pozostałe drzewa miały zostać posadzone w późniejszym terminie w Khao Phra Yai.

W wywiadzie dla The Pattaya News pan Poramase stwierdził, że park publiczny przy skrzyżowaniu Pattaya Klang jest jednym z najważniejszych terenów zielonych w Pattaya. Zapewnia zacienione miejsce na relaks lub rodzinne pikniki. Burmistrz zachęcał mieszkańców do prawidłowego usuwania odpadów, aby zachować czystość i porządek na terenie parku.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2024 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.