Kangur czerwony, który uciekł z zoo w Chiang Mai, został znaleziony martwy w pobliżu wodospadu Huai Chang Khian

Chiang Mai —

29 maja 2024 r. lokalne media w Chiang Mai poinformowały, że kangur rudy uciekł z zoo w Chiang Mai i został zauważony przez kierowcę na drodze do Parku Narodowego Doi Suthep-Pui w Chiang Mai.

Wirusowe wideo nagrane 7 maja o godzinie 50:29 wzbudziło wśród internautów obawy dotyczące bezpieczeństwa kangura i potencjalnego zagrożenia ze strony bezpańskich psów. Doniesiono, że kangur rudy to samica w wieku dwóch lat i sześciu miesięcy.

Wczesnym rankiem 30 maja ponad 40 funkcjonariuszy z zoo w Chiang Mai i Parku Narodowego Doi Suthep-Pui już drugi dzień pieszo szukało uciekającego kangura w promieniu jednego kilometra. Ślady kangura, w tym odchody i ślady stóp, znaleziono głęboko w lasach Doi Suthep, ale zwierzę pozostało na wolności.

Niestety o 2:30 funkcjonariusze z Chiang Mai znaleźli martwego kangura rudego w obszarze poniżej wodospadu Huai Chang Khian, 1.8 km od zoo w Chiang Mai.

Początkowo funkcjonariusze doszli do wniosku, że kangur mógł przypadkowo wpaść do wodospadu i nie był w stanie się z powrotem wspiąć. Według funkcjonariuszy Parku Narodowego nie znaleziono żadnych śladów ukąszeń ani zadrapań innych zwierząt.

W związku z tym weterynarze przeprowadzą sekcję zwłok kangura rudego, aby ustalić dokładną przyczynę śmierci. Nie ma dalszych informacji na temat ucieczki kangura z zoo – zauważyła TPN.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.