Ministerstwo Finansów Tajlandii proponuje zmianę podatku VAT na importowane towary poniżej 1,500 bahtów

Krajowy-

W dniu 30 maja 2024 r. pan Chulaphan Amornvivat, wiceminister finansów, ogłosił propozycję Ministerstwa Finansów dotyczącą zmiany przepisów dotyczących poboru podatku od wartości dodanej (VAT) od importowanych towarów o wartości poniżej 1,500 bahtów.

Wiceminister Chulaphan stwierdził, że projekt ustawy, który został zatwierdzony przez ministra finansów Pichai Chunhavajira, ma na celu stworzenie bardziej sprawiedliwego systemu dla importerów z sektora publicznego i prywatnego, międzynarodowych producentów oraz MŚP w Tajlandii.

Propozycja ta zostanie przedstawiona rządowi do rozpatrzenia w przyszłym tygodniu.
Początkowo Departament Celny będzie odpowiedzialny za pobieranie podatku VAT od importowanych towarów o wartości mniejszej niż 1,500 bahtów i przekazywanie przychodów do Departamentu Skarbowego, podobnie jak obecnie w przypadku towarów o wartości przekraczającej 1,500 bahtów.

Dodatkowo Ministerstwo Finansów rozważy zmianę Kodeksu Skarbowego i podejmie rozmowy z operatorami platform internetowych, aby ułatwić bezpośredni pobór i odprowadzanie podatku VAT do Urzędu Skarbowego.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.