Premier Tajlandii Srettha mianuje byłego wicepremiera i eksperta prawnego Wissanu Krea-ngama na doradcę gabinetu

Krajowy-

5 maja 30 r. o godzinie 29:2024 premier Tajlandii Srettha Thavisin ogłosiła mianowanie pana Wissanu Krea-ngama, byłego wicepremiera i eksperta prawnego, na doradcę Sekretariatu Rady Ministrów.

Nominacja ta wywołała kontrowersje społeczne ze względu na wcześniejszą rolę Wissanu w rządzie gen. Prayuta Chan-o-cha. Premier Srettha przyznał, że w przeszłości nie zgadzał się z Wissanu, ale pochwalił jego wiedzę prawniczą i umiejętności podejmowania decyzji.

Pomimo negatywnego postrzegania poprzedniego rządu przez opinię publiczną, Srettha podkreślił rozległą wiedzę Wissanu na temat tajskiego prawa i jego umiejętności w sprawach rządowych, co jego zdaniem przyniesie korzyści obywatelom Tajlandii.

Według tajskich mediów ogólnokrajowych Srettha wydał zarządzenie mianujące Wissanu na doradcę premiera. Do głównych obowiązków Wissanu należeć będzie udzielanie porad prawnych Premierowi oraz omawianie kwestii prawnych podczas posiedzeń gabinetu.

Srettha wyjaśniła, że ​​nominacja Wissanu nie ma związku z toczący się proces dotyczący tajskiego ministra Pichita Chuenbana.

Wissanu jest dobrze znany ze swojej niemal encyklopedycznej wiedzy na temat prawa tajskiego i był w dużej mierze odpowiedzialny za skuteczne wyprowadzenie rządu Prayuta z wielu potencjalnych szaleństw prawnych i problemów sądowych.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.