Uczyń Tajlandię swoim drugim domem, dziesięcioletnie długoterminowe wizy pobytowe

Wiza LTR do Tajlandii (Wiza na pobyt długoterminowy do Tajlandii) oferuje prosty sposób legalnego życia i pracy w Tajlandii przez okres do 10 lat. Rząd Tajlandii wprowadził tę wizę, aby przyciągnąć zamożnych obywateli świata i wykwalifikowanych międzynarodowych ekspertów, mając na celu pobudzenie wzrostu gospodarczego kraju.

 

Tajlandia, kluczowy gracz w regionie ASEAN, chce, aby w jej granicach mieszkało, pracowało i inwestowało więcej utalentowanych zagranicznych specjalistów. Jeśli to Cię opisuje, wiza LTR może być idealnym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb. W przeciwieństwie do innych długoterminowych wiz tajskich, wiza LTR pozwala na pobyt w Tajlandii przez kilka lat bez częstych przejazdów granicznych i odpraw imigracyjnych. Dodatkowo umożliwia legalną pracę na podstawie pozwolenia na pracę i innych specjalnych przywilejów.

 

Przyjrzyjmy się szczegółowo, dlaczego warto rozważyć wizę LTR na pobyt długoterminowy do Tajlandii.

Dlaczego warto ubiegać się o wizę LTR?

Wiza LTR może mieć bardziej rygorystyczne wymagania niż inne długoterminowe wizy tajskie, ale oferuje więcej korzyści i korzyści dla osób, które się do niej kwalifikują.

 

 • Wiza wielokrotnego wjazdu na okres 10 lat 
 • Bezpłatny dostęp do usług szybkiego śledzenia imigracji na międzynarodowych lotniskach w Tajlandii
 • Zgłaszaj się do tajskiego urzędu imigracyjnego raz w roku, a nie co 90 dni, jak w przypadku innych wiz
 • Pewne zachęty podatkowe
 • Zryczałtowana stawka podatku od dochodów osobistych w wysokości 17% dla posiadaczy wizy LTR w kategorii wysoko wykwalifikowanych specjalistów
 • Ułatwione pozwolenia na pracę i usługi imigracyjne w One Stop Service Center
 • Możliwość legalnej pracy w tajskiej firmie

 

Posiadacze wizy LTR borykają się z mniejszymi problemami imigracyjnymi i mogą cieszyć się kilkoma korzyściami finansowymi. To sprawia, że ​​jest to świetna opcja dla pracujących profesjonalistów, inwestorów, przedsiębiorców, zamożnych emerytów i cyfrowych nomadów.

Kto kwalifikuje się do wizy LTR?

 

 

Istnieją cztery różne kategorie wiz LTR, każda z własnym zestawem wymagań. To, o które się ubiegasz, zależy od tego, co planujesz robić w Tajlandii. Cztery różne kategorie wiz to:

 

 • Wiza LTR dla zamożnych obywateli świata 
  • Musi mieć roczny dochód w wysokości co najmniej 80,000 XNUMX USD w ciągu ostatnich dwóch lat.
  • Musi posiadać aktywa o wartości 100,000 XNUMX USD.
  • Musi zainwestować co najmniej 500,000 XNUMX USD w tajskie obligacje rządowe, bezpośrednie inwestycje zagraniczne lub nieruchomości.

 

 • Wiza LTR dla zamożnych emerytów (emerytów) 
  • Musi mieć co najmniej 50 lat.
  • Musi mieć roczny dochód pasywny w wysokości 80,000 XNUMX USD (z wyłączeniem zarobków z tytułu zatrudnienia)
  • Jeśli zarabiasz od 40,000 80,000 do 250,000 XNUMX USD rocznie, musisz zainwestować co najmniej XNUMX XNUMX USD w tajskie obligacje rządowe, bezpośrednie inwestycje zagraniczne lub nieruchomości.

 

 • Wiza LTR dla profesjonalistów pracujących w Tajlandii
  • Musi mieć roczny dochód w wysokości co najmniej 80,000 XNUMX USD przez ostatnie dwa lata.
  • Jeśli zarabiasz od 40,000 80,000 do 1,000,000 XNUMX USD, musisz posiadać tytuł magistra lub wyższy, posiadać własność intelektualną lub posiadać fundusze Serii A w wysokości nie mniejszej niż XNUMX XNUMX XNUMX USD.
  • Musi posiadać 5 lat odpowiedniego doświadczenia zawodowego w ciągu ostatnich 10 lat.
  • Twój obecny pracodawca musi być notowany na Międzynarodowej Giełdzie Papierów Wartościowych lub być prywatną firmą działającą od co najmniej 3 lat i osiągającą łączne przychody w wysokości co najmniej 150,000,000 3 XNUMX USD w ciągu ostatnich XNUMX lat.

 

 • Wiza LTR dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów
  • Musi mieć roczny dochód w wysokości co najmniej 80,000 XNUMX USD przez ostatnie dwa lata
  • Jeśli zarabiasz od 40,000 80,000 do XNUMX XNUMX USD, musisz posiadać tytuł magistra lub wyższy w dziedzinie nauk ścisłych lub technologii albo posiadać unikalną wiedzę specjalistyczną odpowiednią do Twojej roli w Tajlandii.
  • Należy posiadać 5-letnie doświadczenie w konkretnej branży.
  • Twój obecny pracodawca musi działać w branży wskazanej przez rząd Tajlandii, takiej jak agencje rządowe, instytucje szkolnictwa wyższego, specjalistyczne instytucje szkoleniowe i ośrodki badawcze.

 

Aby złożyć wniosek, musisz spełnić wszystkie wymagania, w przeciwnym razie Twój wniosek może zostać odrzucony, co oznacza stratę czasu i pieniędzy. Oprócz szczegółowych kryteriów dla każdej kategorii, wszyscy wnioskodawcy muszą posiadać ubezpieczenie zdrowotne na kwotę co najmniej 50,000 100,000 USD lub minimalny depozyt w wysokości XNUMX XNUMX USD na tajskim koncie bankowym.

 

Możesz uwzględnić maksymalnie czterech członków najbliższej rodziny na swojej wizie LTR do Tajlandii, jeśli spełniają oni podstawowe wymagania. Ta opcja jest przeznaczona dla legalnych dzieci poniżej 20 roku życia i małżonków, o ile możesz udowodnić związek poprzez akty urodzenia lub małżeństwa. Każdy członek rodziny musi także posiadać ubezpieczenie zdrowotne na kwotę co najmniej 25,000 XNUMX dolarów.

Ubieganie się o wizę LTR

Czas rozpatrywania wniosków o wizę LTR trwa zwykle od 1 do 2 miesięcy. Zależy to od Twojej sytuacji, kategorii wizy i dokładności Twojego wniosku. Błędy lub niekompletne informacje mogą powodować opóźnienia, a nawet prowadzić do odrzucenia.

 

Aby rozpocząć proces aplikacyjny, należy najpierw zebrać kilka dokumentów. 

 

 • Formularz wniosku o wizę dla rezydenta długoterminowego (LTR) (TM94)
 • Formularz potwierdzenia kryteriów i warunków (STM.8)
 • Kolorowa kserokopia paszportu, ważna przez co najmniej 6 miesięcy od daty złożenia wniosku
 • Aktualne, kolorowe zdjęcie w formacie paszportowym na białym tle
 • Dowód dochodów, taki jak ostatnie zeznania podatkowe, wyciągi bankowe i odcinki wypłat od pracodawcy
 • Dodatkowe dokumenty (jeśli dotyczy), takie jak umowy o pracę i świadectwa wykształcenia

Realna alternatywa: elitarna wiza do Tajlandii

Jeśli nie jesteś w stanie spełnić powyższych wymagań lub nie potrzebujesz uprawnień pracowniczych w Tajlandii i po prostu chcesz odpocząć z luksusowymi dodatkami, Tajlandzka wiza elitarna to najlepsza alternatywna opcja na pobyt długoterminowy. Wiza ta jest dostępna na okres od 5 do 20 lat i oferuje bogactwo korzyści VIP, które poprawią Twój styl życia. Chociaż wiza Elite nie pozwala na lokalne zatrudnienie, zapewnia najwygodniejszy i najbardziej satysfakcjonujący sposób pobytu w Krainie Uśmiechu.

Skontaktuj się z działem prawnym Siam w sprawie wniosku o wizę LTR 

Aby szybko i bezstresowo złożyć wniosek o wizę do Tajlandii Elite lub LTR, Siam Legal International jest najlepszym wyborem w Tajlandii. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu nasi prawnicy imigracyjni i konsultanci ds. wiz oferują wyjątkowe, spersonalizowane wsparcie i usługi przygotowywania wniosków. 

 

Zajmujemy się wszystkim, od konsultacji i przeglądu dokumentów po złożenie wniosku i współpracę z Tajlandzką Radą Inwestycyjną. Po zatwierdzeniu pomagamy w odbiorze wizy, dzięki czemu możesz od razu zacząć cieszyć się korzyściami.

Powyższy artykuł jest płatną reklamą.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/