Tajlandia jest liderem w eksporcie duriana do Chin z ponad 121,398 717 tonami o wartości XNUMX mln USD

Krajowy-

31 maja 2024 r. rzecznik rządu Tajlandii Chai Watcharong ogłosił, że według Global Trade Atlas (GTA) Tajlandia wyeksportowała do Chin ponad 121,398 717 ton duriana o wartości XNUMX mln USD, zapewniając sobie czołowe miejsce w eksporcie duriana.

Dane GTA pokazują, że Tajlandia jest liderem w eksporcie świeżego durianu do Chin z 121,398 717 tonami o wartości 79,186 mln USD. Dla porównania drugi w kolejności Wietnam wyeksportował 369 XNUMX ton o wartości XNUMX mln USD.

Chai podkreślił zadowolenie z rosnącego popytu na tajskiego duriana w Chinach. Minister handlu Phumtham Wechayachai aktywnie poszukuje nowych rynków w drugorzędnych chińskich miastach w ramach współpracy międzynarodowej.

Według Chai cena eksportu duriana z Tajlandii wynosi 6 dolarów za kilogram, czyli jest wyższa niż cena w zeszłym roku.
Ponadto w związku z tymczasowym zwolnieniem z podatku od mango i niedoborem owoców w Korei eksport mango wzrósł o 230% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Minister Handlu planuje kontynuować politykę zwolnień podatkowych w odniesieniu do owoców z Koreą.

Premier Tajlandii Srettha Thavisin poleciła odpowiednim agencjom przyjęcie jasnych wytycznych i strategii adaptacyjnych, aby w przyszłości pozycjonować Tajlandię jako światowe centrum rolnictwa i żywności.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.