Premier Tajlandii prowadzi Bangkok Pride Festival 2024, podkreślając wsparcie LGBTQIAN+

Krajowy-

31 maja 2024 r. premier Tajlandii Srettha Thavisin przewodniczyła Bangkok Pride Festival 2024, organizowanemu przez Bangkok Pride i rząd Bangkoku.

W wydarzeniu wzięła udział społeczność LGBTQIAN+, zarówno tajska, jak i międzynarodowa, a jego kulminacją była wielka parada, która odbyła się 1 czerwca wzdłuż Rama I Road w Pathumwan.

Bangkok Pride to historyczne wydarzenie ukazujące zaangażowanie i determinację różnych grup w dążeniu do wyniesienia festiwalu na poziom globalny, potencjalnie przyciągając turystów z całego świata. Podkreślono także potencjał Tajlandii do zorganizowania Bangkok WorldPride 2030.

Parada rozpoczęła się spod budynku Nimibutr na Stadionie Narodowym i przebiegała wzdłuż drogi Rama I do skrzyżowania Ratchaprasong, pokonując dystans 2.5 km. Festiwal obejmował pięć głównych parad i 130 podparad, ukazujących żywą różnorodność społeczności LGBTQIAN+.

Według tajskich mediów ogólnokrajowych w paradzie wzięło udział wiele znanych osobistości, w tym premier Srettha Thavisin, gubernator Bangkoku Chadchart Sittipunt, przywódca partii Pheu Thai Paetongtarn Shinawatra, lider partii Move Forward Pita Limjaroenrat i inne znane osobistości.

Paetongtarn to ogłosił ustawa o równości małżeńskiej zostanie wkrótce uchwalona za rządów Sretthy, przy szerokim poparciu różnych partii politycznych i społeczeństwa. Podkreśliła, że ​​miłość należy rozpoznawać i wspierać prawnie.

Ponadto Partia Pheu Thai omawia prawa osób świadczących usługi seksualne i opowiada się za podstawowymi prawami, w tym opieką zdrowotną i opieką społeczną, dla wszystkich zawodów.

Pita powtórzyła podobne zdanie w sprawie ustawy o równości małżeństw, która ma zostać rozpatrzona przez radę w lipcu. Z przekonaniem stwierdził, że przy wsparciu obu partii ustawa zostanie przyjęta bez problemu.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.