Tajski Departament Meteorologii ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i gwałtownymi powodziami w dniach 1–7 czerwca 2024 r.

Krajowy-

1 czerwca 2024 r. Tajski Departament Meteorologiczny opublikował prognozę pogody na nadchodzące siedem dni, od 1 do 7 czerwca 2024 r.

Od 2 do 7 czerwca 2024 r. nad Morzem Andamańskim i Zatoką Tajlandzką będzie panował umiarkowany monsun południowo-zachodni. Dodatkowo obszar niżowy obejmie górny region przybrzeżny Wietnamu i Zatokę Tonkińską. Taka sytuacja pogodowa spowoduje obfite opady deszczu na niektórych obszarach oraz bardzo obfite opady w północnych, północno-wschodnich, środkowych i wschodnich regionach Tajlandii.

Od 1 do 3 czerwca 2024 r. na Morzu Andamańskim i w Zatoce Tajlandzkiej spodziewane są umiarkowane wiatry i fale. W górnej części Morza Andamańskiego fale osiągną wysokość 1-2 metrów, natomiast w dolnym Morzu Andamańskim i Zatoce Tajlandzkiej fale będą miały wysokość około 1 metra. Podczas burzy fale mogą przekraczać 2 metry.

Od 4 do 7 czerwca 2024 r. fale na górnym Morzu Andamańskim i w górnej części Zatoki Tajlandzkiej utrzymają się na poziomie 1-2 metrów, a na dolnym Morzu Andamańskim i w dolnej części Zatoki Tajlandzkiej fale będą miały wysokość około 1 metra, z fale wyższe niż 2 metry w obszarach burzowych.

Ponadto burza tropikalna „Maliksi” zlokalizowana nad prowincją Guangdong w Chinach przemieszcza się z północnego-północnego wschodu z prędkością około 15 kilometrów na godzinę. Oczekuje się, że osłabnie, przechodząc w tropikalną depresję, a następnie w silny obszar niskiego ciśnienia. Mieszkańcy dotkniętych obszarów powinni przed podróżą sprawdzić warunki pogodowe.

Obywatele Tajlandii powinni zachować ostrożność ze względu na zagrożenia stwarzane przez obfite lub bardzo obfite opady deszczu oraz nagromadzone opady, które mogą prowadzić do gwałtownych powodzi i spływu lasów, zwłaszcza na obszarach pagórkowatych w pobliżu dróg wodnych i w regionach nisko położonych.

Żeglarze pływający po Zatoce Tajlandzkiej i Morzu Andamańskim powinni nawigować ostrożnie i unikać żeglowania w obszarach, w których występują burze.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.