Airbnb donosi o gwałtownym wzroście liczby indyjskich turystów rezerwujących zakwaterowanie w Tajlandii: wzrost wyszukiwań o 200 procent w 2024 r.

Krajowy-

2 czerwca 2024 r. rzecznik rządu Tajlandii Chai Watcharong ogłosił sukces polityki bezwizowej dla indyjskich turystów, obowiązującej od 11 maja do 11 listopada 2024 r. Inicjatywa ta ma na celu pobudzenie turystyki i pobudzenie gospodarki Tajlandii.

Premier Srettha Thavisin wprowadziła już wcześniej wizę do Tajlandii (DTV) i inną politykę wizową w celu usprawnienia turystyki.

Według Airbnb rezerwacje dokonywane przez indyjskich turystów wzrosły o 60% w latach 2022–2023. W 2024 r. liczba wyszukiwań zakwaterowania w Tajlandii przez indyjskich turystów na Airbnb wzrosła o ponad 200% podczas głównych świąt, takich jak Święto Holi i Wielkanoc.

Pięć najchętniej odwiedzanych przez indyjskich turystów kierunków to Bangkok, Phuket, Chiang Mai, Krabi i Koh Samui. Chai podkreślił, że dane Airbnb wskazują na duże zainteresowanie Tajlandią ze strony indyjskich turystów, zwłaszcza wśród pokolenia Z i pokolenia Y, które stanowią ponad 80% rezerwacji Airbnb.
Indyjscy turyści preferują noclegi z basenami, przy tropikalnych plażach, w pobliżu parków narodowych i na obszarach miejskich. Zwykle podróżują w grupach liczących od trzech do pięciu lub więcej osób.

Premier Srettha Thavisin wyraziła zaufanie do tych proaktywnych środków promocji turystyki i polityki bezwizowej mającej na celu przyciągnięcie turystów zagranicznych. Chai dodał, że rząd Tajlandii w dalszym ciągu wdraża dodatkową politykę turystyczną, aby zwiększyć liczbę turystów i wesprzeć branżę turystyczną.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.