Wykonawca z Pattaya odpowiedzialny za opóźnienia w naprawie nawierzchni na Sukhumvit Road to Face Dzienna kara w wysokości 100,000 XNUMX bahtów

ZDJĘCIE: สายตรงนายกเมืองพัทยา

Pattaya —

Burmistrz miasta Pattaya, Poramase Ngampiches, podejmuje drastyczne działania przeciwko wykonawcy opóźnionego projektu wymiany nawierzchni drogi na Sukhumvit Road, nakładając na niego karę w wysokości ponad 100,000 XNUMX bahtów dziennie do czasu zakończenia prac.

Według doniesień przekazanych The Pattaya News projekt, który rozpoczął się w kwietniu 2023 r., znacznie opóźnia się w terminie wyznaczonym na luty 2024 r. Powodowało to również frustrację i wpływało na płynność ruchu na Sukhumvit Road.

Tę frustrację z pewnością dało się odczuć na naszych platformach społecznościowych, gdzie pojawiły się liczne komentarze zarówno obywateli Tajlandii, jak i obcokrajowców narzekających na coś, co wydaje się niekończącą się budową w całym Pattaya.

Ten konkretny projekt obejmuje wymianę nawierzchni czterech kluczowych skrzyżowań na Sukhumvit Road, w tym skrzyżowania Chaiyapruek, skrzyżowania Wat Boon Kanjanaram, skrzyżowania autostrad i skrzyżowania North Pattaya. Miasto zdecydowało się na naprawę ze względu na duży ruch, który zniszczył nawierzchnię dróg.

Pomimo wcześniejszego potwierdzenia ze strony władz miasta Pattaya, że ​​projekt zostanie przyspieszony i ukończony do 2 czerwca 2024 r., z ostatnich raportów wynika, że ​​na niektórych skrzyżowaniach prace nadal trwają, a remont nie został jeszcze ukończony, a zwłaszcza w weekendy i święta Sukhumvit zamienia się w w rezultacie parking.

W odpowiedzi na te opóźnienia burmistrz Pattaya, pan Poramase, zwołał wczoraj, 4 czerwca, pilne spotkanie z odpowiednimi agencjami i wykonawcą projektu, aby zająć się tymi kwestiami. Podczas spotkania wykonawca za opóźnienie zrzucił różne przeszkody, takie jak ulewny deszcz i tymczasowe przerwy w pracy zarządzone przez samo miasto Pattaya w celu ułatwienia realizacji wydarzeń.

Jednakże pan Poramase i inni urzędnicy ostatecznie zdecydowali się nałożyć karę finansową na wykonawcę za niedotrzymanie terminu, powołując się na negatywny wpływ na codzienne życie lokalnych mieszkańców i wizerunek miasta. Burmistrz powiedział, że wykonawca będzie musiał płacić miastu ponad 114,000 XNUMX bahtów dziennie do czasu zakończenia projektu.

Tymczasem wykonawca zobowiązał się do przyspieszenia pozostałych prac i zakończenia ich w ciągu najbliższych 20 dni. Miasto Pattaya będzie w dalszym ciągu uważnie monitorować projekt i informować opinię publiczną na bieżąco.

ZDJĘCIE: สายตรงนายกเมืองพัทยา
ZDJĘCIE: สายตรงนายกเมืองพัทยา
ZDJĘCIE: สายตรงนายกเมืองพัทยา

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.