Bangkok zajął 6. miejsce na świecie pod względem najlepszego miasta pod względem jedzenia według magazynu Time Out

Bangkok-

5 czerwca 2024 r. rzecznik rządu Tajlandii, Chai Watcharong, ogłosił, że magazyn poświęcony stylowi życia i przewodnikom turystycznym „Time Out” uznał Bangkok w Tajlandii za 6. miejsce na świecie pod względem jedzenia.

Time Out podkreślił, że poznanie lokalnej kuchni jest kluczowym sposobem na zrozumienie miasta. Ranking powstał na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród tysięcy osób, które oceniały miasta pod względem jakości i ceny żywności.

Bangkok zajął 6. miejsce w rankingu „Street Food Capital” na liście 20 najlepszych miast świata pod względem jedzenia. Miejskie jedzenie uliczne jest uznawane za trzecie najtańsze na świecie i oferuje szeroką gamę opcji. Dodatkowo, W Bangkoku znajdują się 34 restauracje wyróżnione gwiazdką Michelin, a 8 z nich znalazło się na liście 50 najlepszych restauracji roku 2024 w Azji.

Według Time Out, najsłynniejsza dzielnica z jedzeniem ulicznym w Bangkoku, Chinatown, stoi obecnie w obliczu konkurencji ze strony Banthat Thong Road, która ostatnio zyskała popularność zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów ze względu na różnorodną ofertę jedzenia ulicznego.

Rzecznik rządu zauważył również, że premier Tajlandii Srettha Thavisin jest dumny z atrakcyjności Bangkoku i jego zdolności do przyciągania licznych turystów zainteresowanych tajską kulturą, kuchnią i tętniącą życiem atmosferą miasta.

Co więcej, rząd Tajlandii angażuje się w promowanie turystyki w miastach drugorzędnych, tworzenie miejsc pracy i poprawę jakości życia lokalnych mieszkańców, dodał rzecznik.

Media TPN Zauważa, że ​​kontrowersyjny plan opodatkowania ulicznych sprzedawców żywności w Bangkoku i ograniczenia ich zarobków przed koniecznością zakupu lub wynajmu sklepu stacjonarnego wywołał znaczne negatywne opinie i krytykę w Internecie.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.