Ponad 100,000 9 osób rzekomo podpisało petycję w sprawie ponownej kryminalizacji używania konopi indyjskich, ponieważ grupy zwolenników konopi indyjskich planują masowy protest na XNUMX czerwca

Krajowy-

6 czerwca 2024 r. tajski Minister Zdrowia Publicznego Somsak Thepsuthin wygłosił przemówienie do opinii publicznej w związku z kontrowersjami dotyczącymi potencjalnej zmiany klasyfikacji konopi indyjskich na narkotyk typu 5.

Według tajskich mediów ogólnokrajowych organizacja walcząca z konopiami indyjskimi „Youth Network Against Cannabis (YNAC)” złożyła petycję z ponad 100,000 XNUMX podpisów w sprawie kryminalizacji używania konopi indyjskich, opowiadając się za ograniczeniem jej używania wyłącznie do celów medycznych i zdrowotnych.

Somsak ujawnił, że jest to zgodne z podejściem rządu.

Chociaż poprzednie próby zmiany rozporządzeń ministerialnych w celu ponownej kryminalizacji konopi indyjskich nie spotkały się z powszechnym poparciem, Somsak podkreślił swoje zaangażowanie w minimalizowanie konfliktów między przeciwstawnymi stronami, nawet gdy wojna na słowa zaostrza się między grupami zwolenników i przeciwników konopi indyjskich.

Zapytany o wniosek grupy zwolenników konopi indyjskich o debatę publiczną lub głosowanie w sprawie zmiany klasyfikacji, które nigdy się nie odbyły, Somsak zapewnił o swojej uczciwości, powołując się na swoje poprzednie stanowisko jako tajskiego Ministra Sprawiedliwości. Nie odpowiedział jednak bezpośrednio, czy rozważy debatę lub głosowanie publiczne.

Odpowiadając na obawy dotyczące wpływu legalizacji na branżę konopi indyjskich, Somsak wyjaśnił, że firmy mogą działać legalnie zgodnie z wytycznymi medycznymi i zdrowotnymi, i stwierdził, że pomimo planu zmiany klasyfikacji konopi indyjskich jako narkotyku, proces legalnego używania konopi indyjskich do celów medycznych nie będzie zbyt inwazyjny , skomplikowane lub drogie. Jednakże użytkowanie rekreacyjne byłoby uważane za nielegalne.

Odnosząc się do protestu „Kształtowanie przyszłości tajskiej marihuany” zaplanowanego na 9 czerwca w Government House, Somsak oświadczył, że nie jest świadomy tego wydarzenia, ale omówi tę kwestię z grupą w celu znalezienia rozwiązania.

Protestujący zajmujący się konopiami indyjskimi zapowiedzieli zgromadzenie się i okazanie swojego sprzeciwu wobec planu ponownej kryminalizacji konopi indyjskich, a także zakwestionowali już przejrzystość i integralność procesu zbierania podpisów przez konkurencyjne grupy.

Przeczytaj nasz poprzedni artykuł na temat tajskich zwolenników konopi indyjskich kwestionujących propozycję premiera i domagających się podejmowania decyzji w oparciu o naukę.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.