Policja w Pattaya spotyka się ze strażnikami baru po wirusowej bójce z udziałem zagranicznych turystów

Pattaya —

Policja z policji prowincji Chonburi, dystryktu Banglamung i miasta Pattaya spotkała się w tym tygodniu z ochroniarzami z obiektów rozrywkowych w Pattaya, aby rozwiać obawy dotyczące bezpieczeństwa turystów po niedawnym incydencie, w którym ochroniarze brutalnie zaatakowali dwóch zagranicznych turystów.

Film ze spotkania i komentarz w języku angielskim można znaleźć na naszym YouTube tutaj.

Spotkanie, które odbyło się 6 czerwca w ratuszu Pattaya, poprowadził Pol. Generał dywizji Thawatchakiat Jinda Kuansanong, dowódca policji prowincji Chonburi. Dołączyli do niego szef okręgu Banglamung Weekit Manarojkit, burmistrz Pattaya Poramase Ngampiches, nadinspektor policji Pattaya Pol. Pułkownik Navin Teerawit i inni urzędnicy.

Obecni byli także przedstawiciele Stowarzyszenia Przemysłu Rozrywkowego i Turystycznego w Pattaya, Stowarzyszenia Biznesu Nocnego Życia Nocnego w Pattaya, Wolontariusze Policji Turystycznej w Pattaya, a także 300 właścicieli klubów nocnych i ochroniarzy.

Spotkanie odbyło się w odpowiedzi na poprzednie wirusowa fizyczna sprzeczka pomiędzy strażnikami baru a dwoma zagranicznymi klientami na Soi 6, gdzie po przewróceniu się cudzoziemiec został brutalnie kopnięty w głowę. Jak zauważyła „The Pattaya News”, turysta, który prowadzi postępowanie sądowe przeciwko napastnikowi, nie odniósł poważnych obrażeń.

Według Pol. Generał dywizji Thawatchakiat, ochroniarze muszą ściśle przestrzegać polityki „5 bezpłatnych” obowiązującej w miejscach rozrywki, która obejmuje:

  • Wolne od dzieci: Pracownicy miejsc rozrywki muszą mieć ukończone 18 lat, a klienci muszą mieć ukończone 20 lat.
  • Wolny od narkotyków: W obiektach nie wolno wnosić nielegalnych narkotyków.
  • Wolny od broni: Obiekty nie mogą zezwalać na wnoszenie broni.
  • Wolne od handlu ludźmi: Obiekty nie mogą angażować się w działalność związaną z handlem ludźmi.
  • Wolny od krzywdy: Miejsce musi zapewniać klientom bezpieczne środowisko. Obejmuje to posiadanie odpowiednich środków bezpieczeństwa, takich jak kamery CCTV i wyjścia przeciwpożarowe.

Pol. Generał dywizji Thawatchakiat wyjaśnił także rolę i obowiązki ochroniarzy w miejscach rozrywki. Podkreślił, że ochroniarze „nie są funkcjonariuszami organów ścigania i nigdy nie mogą stosować przemocy wobec klientów”. Zamiast tego powinni spróbować rozwiązać wszelkie incydenty w sposób pokojowy lub natychmiast wezwać policję, jeśli sytuacja wymknie się spod ich kontroli.

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.