Premier Tajlandii ogłosił ogólnokrajową kampanię mającą na celu uczynienie każdego miasta obowiązkowym celem podróży

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin ogłosiła ogólnokrajową kampanię mającą na celu uczynienie każdego miasta miejscem, które trzeba odwiedzić. Polityka „IGNITE TOURISM THAILAND” ma na celu przekształcenie Tajlandii w wiodący światowy ośrodek turystyczny z ulepszoną infrastrukturą, transportem i logistyką.

Aby zapewnić równomierne rozłożenie korzyści z turystyki w całym kraju, rząd wprowadził plany utworzenia połączonych szlaków turystycznych łączących główne miasta z pobliskimi miasteczkami.

Należą do nich Szlak Kultury Lanna, który łączy Chiang Mai z Lamphun i Lampang; Szlak Dziedzictwa UNESCO łączący miejsca historyczne, takie jak Sukhothai i Kamphaeng Phet; Trasa Dziedzictwa NAGA przez północno-wschodnie prowincje; trasa Paradise Islands na południowych Andamanach; oraz trasa Cud Głębokiego Południa prezentująca wyjątkową kulturę najbardziej wysuniętych na południe prowincji Tajlandii.

Inicjatywy te wpisują się w koncepcję „5 rzeczy, które musisz zrobić w Tajlandii”, która zachęca turystów do poznania kultury tajskiej poprzez lokalną kuchnię, miejsca kultury, ukryte atrakcje, lokalne rękodzieło i różnorodne zajęcia sportowe.

Podczas swojej dzisiejszej wizyty w prowincji Chiang Mai (8 czerwca) premier Srettha Thavisin wyraził pewność, że strategia jest w stanie skutecznie zwiększyć liczbę turystów, powołując się na rolę każdego miasta jako bramy do wyjątkowych atrakcji kulturalnych, historycznych i przyrodniczych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.